AdSense jak zarabiac poradnik eksperta

AdSense jak zarabiać? Poradnik Eksperta

Udostępnij artykuł:

Na samym początku warto objaśnić termin Google AdSense oraz rozwinąć temat AdSense jak zarabiać. Bardzo często reklamodawcy są zachęcani przez Google, aby korzystać z programów takich jak Google Ads czy właśnie AdSense. Ten ostatni jest serwisem reklamowym Google, który ma za zadanie wyświetlać różnego rodzaju reklamy, banery oraz kontekstowe reklamy tekstowe na stronach WWW. Oznacza to, że cieszące się popularnością, a także spełniające niektóre wymogi Google strony internetowe wyświetlają odpłatne reklamy, co z kolei pozwala im dodatkowo zarabiać.

Spis treści

Logo AdSense

Dlaczego warto wybrać AdSense?

Jednym z najlepszych sposobów na zarobienie pieniędzy przez Internet podczas blogowania to wyświetlanie reklam na stronie. Znaleźć możemy wiele serwisów reklamowych takich jak AdSense, Chitika, VigLink, Infolinks i wiele innych. Oczywiście nie możemy zagracić naszego bloga zbyt dużą ilością reklam. Z tego względu powinniśmy wybrać najlepszy i najefektywniejszy serwis, aby zacząć zarabiać z naszych blogów.

Co to program AdSense?

AdSense to produkt firmy Google, który pozwala nam wyświetlać reklamy kontekstowe na blogu. To jeden z najlepszych serwisów do zarabiania na reklamach dla każdej witryny. Ludzie zarabiają tysiące dolarów każdego miesiąca, korzystając jedynie z Google AdSense.

Dlaczego Google AdSense jest lepszy od innych sieci reklamowych?

 • Łatwy w konfiguracji – Po zatwierdzeniu konta AdSense, wystarczy dodać kod do pliku motywu, a reklamy same zaczną pojawiać się na Twoim blogu.
 • Dobra weryfikacja – AdSense to jeden z najwyżej ocenianych i rozpoznawalnych programów reklamowych. Jednakże AdSense nie zatwierdza wszystkich rodzajów blogów, a szczególnie odrzucają blogi, które wciąż wymagają poprawy. Uruchomienie AdSense na blogu oznacza, że Twoja strona została potwierdzona (mogą wystąpić wyjątki).
 • Jedno konto na wszystkie strony – W przypadku większości sieci reklamowych, konieczne jest dodanie każdej strony ręczne i potwierdzenie ich indywidualnie, po czym dopiero możliwe jest dodanie reklam na stronie. Po zatwierdzeniu konta AdSense możesz dodać reklamy na każdej stronie, która zgodna jest z warunkami korzystania AdSense. Nie ma potrzeby tworzenia innych kont dla innych blogów. Można również skorzystać z niestandardowego kanału, aby zobaczyć, jak poszczególne reklamy sobie radzą.
 • Forum pomocy technicznej – W przeciwieństwie do innych programów, AdSense ma wielu reklamodawców i wydawców. AdSense posiada również forum pomocy technicznej, gdzie znajdziesz bardzo dużo poradników, jak zwiększyć przychody z AdSense.
 • Płatności – Główny problem, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć w przypadku małych firm reklamowych to problemy z płatnością. Pomimo spełnienia minimalnego progu wypłaty, mogą pojawić się problemy z uzyskaniem pieniędzy. Co więcej, jeśli zagłębisz się w temat, to zdasz sobie sprawę jak wiele z tych małych firm to oszuści. AdSense natomiast cechuje się klarownością, jeśli chodzi o płatności i jest to mało prawdopodobne, że napotkasz problemy z AdSense.

Zarabianie na reklamach AdSense

Zarabianie na reklamach AdSense

Jak zarabianie na reklamach AdSense wygląda w praktyce? Jeżeli na danej witrynie znajdują się odpłatne reklamy lub banery i użytkownik kliknie jedną z nich, właściciel wspomnianej strony internetowej dostanie określoną kwotę. Oczywiście samo Google również pobiera pewną kwotę za daną reklamę. Warto jednak mieć na uwadze, iż nie każda kwota zarobiona przez właściciela witryny może zostać wypłacona. Aby móc się cieszyć pieniędzmi, nasze zarobki z reklam muszą przekroczyć konkretny próg płatności, w przypadku mieszkańców Polski taki próg wynosi 300 zł.

Dodanie wyszukiwarki AdSense na stronie

Ponadto, ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie na naszej stronie internetowej niestandardowej wyszukiwarki dla witryny. Pozwoli nam to na dodatkowe zarabianie na reklamach wyświetlających się w towarzystwie konkretnych wyników wyszukiwania.

Czym charakteryzuje się Google AdSense? Specyfikacja programu

 • Należy do Google – Na samym początku należy podkreślić, że podobnie jak Google Ads, również serwis AdSense należy do Google.
 • Jest bezpłatny – Zanim przystąpimy do korzystania z serwisu Google AdSense, nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Serwis ten jest całkowicie bezpłatny.
 • Od 18 lat – Jeżeli zdecydowałeś się na korzystanie z serwisu AdSense, musisz mieć ukończone 18 lat. Poniżej tego wieku, Twoje konto nie zostanie pozytywnie zweryfikowane przez Google.
 • Jest prosty w obsłudze – Serwis Google AdSense nie jest skomplikowaną usługą. Wręcz przeciwnie, jest ona bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy, że założymy konto AdSense i to już pozwoli nam działać.
 • Google płaci Tobie – Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie reklam na naszej stronie internetowej, możemy być pewni, że to Google płaci nam. Oczywiście, wysokość danego zarobku zależy od kilku czynników, takich jak liczba kliknięć w reklamę, jej rodzaj oraz popularność naszej strony.
 • Reklamy mają różną formę – Na naszej stronie internetowej możemy umieścić różne rodzaje reklam. Należą do nich banery w formie tekstowej, graficznej oraz multimedialnej, a także reklamy zakotwiczone, boczne, winietowe.

Konfiguracja wyświetlanych reklam

 • Właściciel może blokować reklamy – Warto również dodać, że możemy dostosować reklamy wyświetlające się na naszej witrynie do naszych preferencji. Oznacza to, że właściciel strony internetowej może blokować banery, które mu się nie podobają.
 • Automatycznie dopasowuje reklamy – Usługa dostosowuje tematykę reklam do zainteresowań i potrzeb użytkowników. Jest to możliwe dzięki analizie lokalizacji internautów, a także analizie zawartości danej witryny. Wszystkie reklamy wyświetlane na naszej stronie są sortowane oraz administrowane przez Google.

Jak zarabiać na AdSense? Sprawdź dla kogo jest ta usługa

Serwis Google AdSense jest tak naprawdę dla każdego. Jednakże, aby faktycznie móc korzystać z tej usługi, nasza strona internetowa musi być bardzo dobrej jakości. Lepsza jakość witryny oznacza możliwość wyświetlania na niej lepszych reklam, a co za tym idzie, oznacza to również lepsze zarobki.

Konfiguracja układu reklam

AdSense może być wykorzystywany zarówno przez znane witryny internetowe, jak i przez różnego rodzaju blogi. Ponadto, możemy również dostosować lokalizację reklam, co oznacza, że mogą one być wyświetlane na górze i na dole strony lub po jej bokach. Co więcej, możemy także umiejętnie wplatać banery w treść znajdującą się naszej witrynie. Zarabianie z Google AdSense jest też możliwe po udostępnieniu internautom funkcji wyszukiwania na stronie (tak zwany on-site search).

AdSense wartościowy content

Od czego zależą zarobki na AdSense? Wartościowy content!

Zarobki z wykorzystaniem usługi Google AdSense zależą od wielu czynników. Natomiast w głównej mierze jakość naszej strony internetowej odgrywa kluczową rolę. Istotne są tutaj rodzaje reklam oraz ich ceny. Musimy wiedzieć jak ewentualnie udoskonalić witrynę i co w niej poprawić, aby generowała ona ruch, a tym samym zyski. Oczywiście dana witryna powinna przyciągać nowych użytkowników, co z kolei powinno przełożyć się na odpowiednią liczbę kliknięć w banery.

Jak zacząć zarabiać z reklam? AdSense jak zarabiać?

Zarabianie dzięki Google AdSense będzie możliwe, jeśli nasza strona internetowa spełni poniższe kryteria:

 • Ogólny wygląd witryny – strona internetowa powinna być dobrej jakości. Wpływa na to kilka kwestii, takich jak jej ogólny wygląd oraz opublikowana na niej wartościowa treść.
 • Wartościowa treść – treść publikowana na naszej witrynie powinna być ciekawa, unikalna oraz łatwo dostępna. Dlatego też, warto wdrożyć pewne zmiany, dzięki którym naszą witrynę odwiedzi więcej użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zdjęć i filmów wysokiej jakości – zarówno pod względem wykonania jak i mając na uwadze merytorykę, a także publikowanie wartościowej treści w postaci różnego rodzaju artykułów i poradników.
 • Popularność – aby zarabiać za pomocą usługi Google AdSense, nasza witryna musi być popularna wśród użytkowników. Ze względu na to warto na różne sposoby promować stronę tak, aby była ona odwiedzana jak najczęściej.
 • Zwrócenie uwagi na słowa kluczowe – nasza witryna internetowa uzyska wyższe miejsce w wyszukiwarce między innymi dzięki celowaniu w odpowiednie słowa kluczowe, a także dzięki właściwemu pozycjonowaniu. W ten sposób strona zyska na widoczności, a co za tym idzie, zwiększy się na niej ruch. Wybierając odpowiednie frazy, musimy mieć na uwadze, aby nie tylko odnosiły się one do naszej oferty, ale także występowały w formie, która jest najczęściej używana przez internautów. Jednocześnie kluczowa jest też prawidłowa optymalizacja SEO.

Regulamin AdSense

Regulamin AdSense

Decydując się na usługę Google AdSense, musimy pamiętać, że należy się podporządkować wszystkim zasadom serwisu. Pomimo, iż założenie konta AdSense jest bardzo łatwe, niezbędne jest stosowanie się do obowiązujących reguł. W przeciwnym wypadku możemy stracić do niego dostęp.

Zarobki na AdSense

AdSense zarobki

Wysokość zarobków dzięki usłudze Google AdSense zależy od kilku istotnych czynników. Wpływają na to między innymi rodzaj reklam wyświetlanych na stronie internetowej oraz budżet reklamodawców. Warto wiedzieć, że każda reklama, która bierze udział w AdSense, jest płatna za wyświetlenie lub kliknięcie. Ponadto, stawki za każde kliknięcie są zależne od kilku kwestii, takich jak jakość strony publikującej reklamę oraz konkurencyjność słów kluczowych.

AdSense jak zacząć zarabiać?

Kwoty za wyświetlenia reklam bywają bardzo zróżnicowane. Aby dowiedzieć się, ile możemy zarobić korzystając z usługi AdSense, musimy się po prostu zarejestrować w programie oraz zacząć wyświetlać reklamy na naszej witrynie internetowej. Co ciekawe, w trakcie uczestnictwa w programie, możemy sprawdzać nasze zarobki na bieżąco. Możemy to zrobić poprzez zalogowanie się na konto oraz sprawdzenie dostępnych raportów. Znajdziemy tam między innymi informacje dotyczące łącznej liczby wyświetleń i kliknięć, współczynnik klikalności, a także faktyczne zarobki.

Czy czynniki sezonowe wpływają na zarobki?

Warto również dodać, iż na wysokość dochodów mogą też wpływać inne czynniki, takie jak na przykład kursy wymiany walut oraz sezonowość. Jeśli na naszej stronie publikujemy informacje związane z wyjazdami wakacyjnymi, to oczywiste, że ruch może być większy wiosną i latem. Z kolei, w porze zimowej, witryna może mieć nieco mniej wyświetleń, a tym samym, będzie ona generowała niższe zarobki. Dlatego też nie powinniśmy się zniechęcać w momencie, kiedy nie uzyskamy oczekiwanych wyników.

Jak oszacować zarobki z AdSense?

Dobrym sposobem na sprawdzenie potencjalnych zarobków jest skorzystanie ze specjalnego kalkulatora oferowanego przez serwis Google AdSense. Możemy wybrać kategorię witryny internetowej oraz region, w którym znajdują się jej użytkownicy. Pozwoli nam to oszacowanie ewentualnych przychodów.

Ile można zarobić na AdSense?

Na początku swojej przygody z programem Google AdSense na pewno nie osiągniemy zarobków wskazanych w kalkulatorze zarobków od Google. Zarobki AdSense zależą przede wszystkim od ruchu na stronie, wartościowego contentu oraz optymalnego umieszczenia reklam. Przez wiele lat pracy z programem AdSense udało mi się zabrać informacje o dochodach. Poniżej przedstawię rzeczywiste zarobki na podstawie danych zebranych z kilku blogów.

Ilość wyświetleń strony w miesiącu Minimalny miesięczny zarobek Maksymalny miesięczny zarobek Średni miesięczny zarobek
50.000-120.000 4 558 zł 10 237 zł 7 397,5 zł
120.000-220.000 10 865 zł 24 341 zł 17 603 zł
220.000-300.000 26 125 zł 29 635 zł 27 880 zł
300.000-457.000 28 430 zł 33 458 zł 30 944 zł

Jak widzimy z tabeli, zarobki zależą przede wszystkim od ilości wyświetleń strony. Warto więc poświęcić czas, aby zwiększyć ilość użytkowników odwiedzających Twoją stronę.

Dla potwierdzenia zarobków przedstawiam screen z wynikami zarobków z panelu AdSense:

Zarobki AdSense

Raport ruchu użytkowników z Google Analytics:

Ruch analytics z adsense

Jak zwiększyć przychody z reklam AdSense?

W celu zwiększenia przychodów z reklam warto zastosować 5 poniższych wskazówek. Stosowanie poniższych sugestii na pewno zwiększy zarobki na AdSense.

 • Strona przyjazna dla użytkowników – Wartościowy content spowoduje, że użytkownicy witryny będą z niej często korzystać, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Użytkownik, który uzyskał dzięki nam odpowiedź, w przyszłości będzie do nas wracał. Dzięki temu nasza domena zyskuje w oczach użytkowników.
 • Nie zapominaj o urządzeniach mobilnych – W obecnych czasach każda witryna musi być dostosowana dla wersji desktopowej, mobilnej, a także dla urządzeń pośrednich, takich jak tablety.
 • Testy A/B – Program AdSense daje możliwość realizacji eksperymentów na stronie. Dla części użytkowników (np. 40%) Twoja domena może mieć wprowadzoną inną konfigurację, niż pozostała część witryny. Takie testy pokażą Ci, czy nowa konfiguracja jest optymalna i przynosi większe przychody.
 • Poprawa wyników konta AdSense – Przejdź do zakładki Optymalizacja w panelu AdSense. Sekcja zawiera informacje, które mogą pomóc w wynikach Twojego konta. W tej sekcji znajdziesz także podpowiedzi dotyczące nowych możliwości, które pojawiają się na Twoim koncie.
 • Integracja konta AdSense z Google Analytics – Google Analytics jest narzędziem, które umożliwi weryfikację Twojej domeny pod kątem poznania fraz kluczowych, na które Twoja strona jest wyszukiwana. Dzięki temu poznasz swoich użytkowników i będziesz mógł tworzyć dla nich spersonalizowany content.

Optymalizacja AdSense - jak działa

Optymalizacja AdSense

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zarówno rejestracja, jak i korzystanie z usługi Google AdSense jest bardzo łatwe. Jednakże, zanim przystąpimy do programu, warto mieć na uwadze kilka istotnych zasad. Dzięki zachowaniu pewnych reguł zapewnimy sobie optymalne warunki do generowania zysków.

Dlaczego optymalizacja jest ważna?

Skorzystanie z oferty optymalizacji układu reklam jest niesłychanie dobrą inwestycją, jaka w większości wypadków zwraca się w ciągu paru miesięcy. Niejednokrotnie niewielkie zarobki wynikają z braku wiedzy oraz doświadczenia posiadacza witryny internetowej. Najczęściej nie zdaje on sobie nawet sprawy, jakie dochody mógłby uzyskiwać, w sytuacji, kiedy jego witryna byłaby należycie zoptymalizowana.

Jak przebiega proces optymalizacji reklam?

 1. Przede wszystkim profesjonalista przeprowadza badania użytkowników odwiedzających daną witrynę internetową.
 2. Stara się sprecyzować ich wyczekiwania, a również zlikwidować problemy, które napotykają.
 3. Zapoznanie się z user experience, czyli doświadczeniami osób zwiedzających rzeczową witrynę zezwala mu zdiagnozować UX, a w następstwie tego łatwość poruszania się po stronie internetowej i wprowadzić ewentualne zmiany.
 4. Na podstawie zdobytych informacji optymalizacja zarobków jest już jedynie kwestią czasu.

Doświadczenie w branży sprawia, że poprawa CTR dla fachowców nie jest żadnym kłopotem. Co znacznie więcej zwiększenie CTR do 7-14% jest absolutnie realne. Osoby, które pragną przekonać się jak szybko oraz skutecznie mogą zwiększyć dochody przynoszone przez swoją domenę internetową, uprzejmie zapraszam do zaznajomienia się z moją propozycją.

Jak samemu poprawić wydajność AdSense?

Jeśli używasz zarówno automatycznych reklam, jak i reklam ręcznie dodanych, oto wskazówka dotycząca wydajności:

 1. Wstaw skrypt JS AdSense (adsbygoogle.js) TYLKO RAZ na stronę. Możesz umieścić ten kod w sekcji <head></head>.
 2. Następnie przejdź do innych ręcznie dodanych jednostek na stronie i usuń ten kod.
 3. Gotowe. Strona powinna ładować się szybciej.

Przykład kodu, który należy umieścić w <head>:

<script async src=”https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-123456789……” crossorigin=”anonymous”></script>

Konfiguracja układu reklam

Od lat pracuję w systemie AdSense. Ponadto, jestem Ekspertem Produktowym w Społeczności Google AdSense. Dzięki mojemu doświadczeniu jestem w stanie obsłużyć konto Google AdSense na każdym etapie jego działania – począwszy od jego założenia, poprzez jego konfigurację, a skończywszy na optymalizacji strony w taki sposób, aby zmaksymalizować przychody z reklam.
Jeżeli potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu danego problemu lub jeśli czujesz, że jesteś w stanie “wycisnąć” ze swojego konta jeszcze więcej – skontaktuj się ze mną. W trakcie konsultacji z pewnością znajdziemy coś, co można poprawić na Twojej stronie tak, aby zwiększyć Twoje zarobki z AdSense. Co więcej, mogę Ci również pomóc z optymalizacją układu reklam na Twojej stronie. Zajmuję się także rozwiązywaniem problemów z naruszeniami zasad (Centrum Zasad).

AdSense dla początkujących - Jak zarabiać na AdSense

AdSense dla początkujących

 • Wybierz temat, który znajduje się w kręgu Twoich zainteresowań. Zwiększy to szansę na dostarczanie treści o wysokiej jakości. Wykreowana treść może przyjąć nie tylko formę tekstową, ale także obrazkową.
 • Kreując treści na stronę internetową, dobrze jest skorzystać ze specjalnego planera słów kluczowych. Wspomniany planer zapewnia nam, między innymi, Google. Dzięki niemu będziemy w stanie dobrać takie frazy, dzięki którym strona będzie wysoko pozycjonowana w wyszukiwarce Google, a to zwiększy ilość odwiedzających, a także szansę na to, że uzyskane informacje czy też usługi z naszej strony zainteresują większe grono odbiorców.
 • Publikuj posty regularnie. Dzięki konsekwencji w prowadzeniu strony internetowej zachowamy ciągłość niezbędną do pozyskiwania nowych użytkowników.
 • Nie klikaj w reklamy wyświetlane na swojej witrynie. Co więcej, pamiętaj, aby nie nakłaniać ani nie motywować użytkowników, aby to robili. Jeżeli dojdzie do kilku nienaturalnych kliknięć w reklamę lub baner, możemy zostać wykluczeni z programu Google AdSense.
 • Nie umieszczaj zbyt wielu reklam na swojej stronie internetowej. Pozwoli to na zachowanie dobrego UX (doświadczenia użytkowników). Co więcej, w ten sposób pojedyncza reklama zyska na wartości.
 • Podejmuj decyzje na drodze testów. Ważne jest, aby zachować takie ustawienia, które generują największe przychody.

Raporty w AdSense

W tym miejscu chciałbym wspomnieć, że Google AdSense cały czas się rozwija. Zespół AdSense co jakiś czas wdraża nowy interfejs raportów, który ma za zadanie lepiej zaprezentować dane z raportów. Zmiany są wprowadzane stopniowo, tak aby, jak najłatwiej było Ci się przestawić. Nie musisz nic zmieniać w panelu AdSense, nowe wersje pojawią się automatycznie.

adsense jak działa - tworzenie konta

Instrukcja tworzenia konta AdSense. Jak aktywować konto AdSense?

Zanim zaczniesz zakładać konto AdSense, potrzebujesz konta Google (czyli zwykłego Gmaila). Jeżeli nie posiadasz konta Google, możesz go założyć podczas tworzenia konta AdSense. Potrzebujesz także własnej witryny lub bloga, które są zgodne z programem AdSense.

Jak utworzyć konto AdSense?

 1. Przejdź do strony program AdSense.
 2. Kliknij „Rozpocznij”.
 3. Zaloguj się na swoje konto Google, poprzez podanie loginu oraz hasła do Gmaila.
 4. Dodaj stronę, na której chcesz wyświetlić reklamy. Ten krok możesz ominąć i wrócić do niego później. W kolejnym artykule opiszę jak poprawnie dodać witrynę do konta.
 5. Wyraź zgodę lub odmów na otrzymywanie pomocy i sugestii od Gooogle.
 6. Wybierz kraj, w którym mieszkasz i będziesz mógł odebrać tradycyjną pocztą list.
 7. Przeczytaj dokładnie Regulamin korzystania u programu AdSense i zaakceptuj go.
 8. Kliknij „Zacznij korzystać z AdSense”.

Instrukcja dodania witryny do konta AdSense

Do konta AdSense możesz dodać swoją witrynę poprzez podanie adresu URL. Pamiętaj, że adres URL nie może zawierać ścieżki, portu oraz parametrów, np. przyklad.pl/ToMojBlog.

Dodanie witryny do konta AdSense

 1. Zaloguj się na konto AdSense.
 2. W panelu AdSense wybierz „Dodaj witrynę”.
 3. Wpisz prawidłowy adres URL strony.
 4. Kliknij „Zapisz”.

Łączenie witryny z kontem AdSense

 1. Zaloguj się na konto AdSense.
 2. W panelu AdSense wybierz „Połącz witrynę z AdSense” i kliknij „Wypróbuj”.
 3. Skopiuj wygenerowany kod AdSense.
 4. Wpisz powyższy kod do kodu swojej strony pomiędzy znacznikami <head> oraz </head>.
 5. Wybierz „Poproś o sprawdzenie”.

Problemy podczas łączenia witryny

Najpopularniejsze błędy, z którymi spotyka się Google podczas łączenia witryny to:

 • Nieosiągalna witryna – sprawdź, czy Twoja strona działa poprawnie. Usuń hasło do strony, jeżeli ją zabezpieczyłeś, aby Google mogło ją zweryfikować.
 • Zweryfikuj, czy nie blokujesz robota indeksującego AdSense w pliku robots.txt?
 • Brak kodu AdSense w kodzie HTML strony w tagach <head> oraz </head>.

Weryfikacja witryny przez AdSense

Zanim nawiążesz współpracę z AdSense i rozpoczniesz zarabianie z reklam na Twojej witrynie, na samym początku należy dodać ją do listy w Google AdSense. Kluczowe jest też upewnienie się, że masz stronę w pełni gotową do wyświetlania reklam. Oznacza to postępowanie według wytycznych dostarczonych przez Google podczas między innymi, procesu weryfikacyjnego.

Ile trwa weryfikacja witryny?

Dodatkowo ważne będzie uwzględnienie innych zasad, jakie witryna musi spełniać, jeśli ma ona działać zgodnie z Zasadami programu AdSense. Czas oczekiwania na weryfikację to z reguły kilka dni, w nielicznych przypadkach czas ten może wydłużyć się do 2-4 tygodni.

Jak sprawdzić status weryfikacji witryny AdSense?

Co ciekawe, również sam możesz sprawdzić stan zatwierdzenia witryny AdSense. Po zalogowaniu się na swoje konto AdSense, w zakładce Witryny należy znaleźć swoją stronę na liście. Następnie należy wyświetlić więcej informacji o jej stanie.

Statusy weryfikacji AdSense

W szczegółach możesz znaleźć poniższe komunikaty:

 • Wymaga sprawdzenia – oznacza to, że Twoja witryna internetowa nie została jeszcze sprawdzona. Aby rozpocząć proces jej weryfikacji, kliknij Poproś o sprawdzenie.
 • Wymaga uwagi – należy rozwiązać pewne problemy z witryną.
 • Przygotowywanie witryny – Twoja witryna jest właśnie sprawdzana.
 • Gotowa – Twoja witryna jest już gotowa do wyświetlania reklam. Następnym etapem będzie konfiguracja reklam na stronie.

adsense jak działa - typowe problemy

Najpopularniejsze problemy podczas weryfikacji witryny oraz konta

Bardzo często zdarza się, że Google AdSense nie jest skore do walidacji naszej strony. Problemów może być całkiem sporo, a ich waga różna – od niewłaściwie skonfigurowanej polityki prywatności po nieodpowiednie umieszczenie banerów reklamowych. Możesz zatem skorzystać z mojej usługi rozwiązywania problemów związanych z kontem AdSense.

Dlaczego Google może nie zweryfikować Twojej witryny oraz konta?

 • Masz dwa konta – zgodnie z polityką Google AdSense, możesz mieć tylko jedno konto. Proces aktywacji Twojego konta zostanie wznowiony, dopiero kiedy zamkniesz drugie konto, a następnie potwierdzić w AdSense, że zostało ono zamknięte.
 • Problemy z treścią witryny – zanim założysz konto AdSense, musisz się upewnić, że Twoja strona jest w pełni zgodna z polityką programu.
 • Niewystarczająca treść – Twoja witryna zawiera zbyt mało wartościowych treści. Oznacza to, że strona może nie przyciągnąć wystarczającej liczby użytkowników.
 • Problemy z jakością treści – Twoja strona internetowa nie zawiera treści wysokiej jakości. W związku z tym witryna może nie zyskać nowych użytkowników.
 • Naruszenia polityki treści – w praktyce oznacza to, że witryna narusza zasady polityki AdSense.
 • Problemy z poruszaniem się po witrynie – na Twojej stronie pojawiają się problemy z nawigacją, co oznacza, że witryna nie jest wystarczająco uporządkowana, co z kolei utrudnia swobodne poruszanie się po niej.
 • Problemy ze źródłami wizyt – jeżeli na Twojej stronie generowany ruch z poziomu wyszukiwarek jest niewielki, istnieje szansa na zablokowanie możliwości wyświetlania reklam.
 • Nieobsługiwany język – oznacza to, że na Twojej witrynie znajdują się treści w języku, który obecnie nie jest obsługiwany przez Google AdSense.

Typowe problemy z treściami generowanymi przez Twoich użytkowników witryny

Co więcej, możesz także borykać się z licznymi problemami związanymi z treściami użytkowników. Mogą one obejmować następujące kategorie:

 • Komentarze – bardzo często internauci komentują treść na stronie w obraźliwy sposób, a także dzielą się linkami do witryn cechujących się wątpliwą jakością. Jeżeli masz do czynienia z takimi sytuacjami, musisz wiedzieć, że jest to niezgodne z polityką Google AdSense.
 • Fora – jeżeli jesteś właścicielem witryny o charakterze forum, musisz pamiętać o ryzyku pojawienia się automatycznych botów. Wspomniane boty zbyt dużo spamują, a także mogą prowokować internautów do obraźliwych zachowań.
 • Udostępnianie plików – pomimo iż udostępnianie zdjęć i muzyki jest bardzo dobrym sposobem na rozwijanie społeczności użytkowników o podobnych zainteresowań, może to generować problemy z naruszeniem praw autorskich lub rozpowszechnianiem niepożądanego oprogramowania.
 • Serwisy randkowe – polityka Google AdSense zakazuje publikowania na stronie nieodpowiednich treści, takich jak roznegliżowane zdjęcia. Są to bowiem treści nieodpowiednie dla całej rodziny.

jak zarabiać adsense - lista kontrolna

Rejestracja w AdSense – Lista kontrolna

Wysokiej jakości treści na stronie

Podstawą dobrej i profesjonalnej strony internetowej jest jej zawartość. Upewnij się, że jest ona wartościowa, profesjonalna i dopracowana. Google niezwykle lubi się z blogami. A ludzie lubią je czytać. Wyjdź im zatem naprzeciw i dostarcz im content wysokiej jakości. Co przez to rozumiemy?

 • Brak błędów ortograficznych/interpunkcyjnych
 • Tekst unikatowy – nieskopiowany z innych stron!
 • Odpowiedni podział strony, nagłówki
 • Tekst rzeczowy i użyteczny
 • Niezbędne zakładki np. Kontakt, O nas, Polityka prywatności
 • Wysokiej jakości zdjęcia

Nie oszukuj co do swojego wieku

Oczywiście, musisz mieć ukończone 18 lat. To podstawa do współpracy z Google AdSense. Jeśli nie jesteś pełnoletni lub podajesz nieprawidłową datę urodzenia, porzuć takie działania. Mogą przynieść Ci jedynie kłopoty. Ponadto, bynajmniej nie pomogą Ci w wypłacie zarobionych pieniędzy w AdSense. A Twoje konto zostanie zablokowane.

Wzbogać stronę o odpowiednią ilość wpisów

Nie ma właściwie reguły dotyczącej optymalnej liczby wpisów na stronie. Możesz zostać odrzucony, nawet mając ponad 100 wpisów. Ważne, aby Twoja strona nie była pusta. Nie pisz także zapychających postów na siłę. Lepsze są wartościowe i wyczerpujące wpisy w mniejszej ilości niż wiele postów wątpliwej jakości. Pamiętaj także o odpowiednim doborze słów i słowach kluczowych.

Usuń inne sieci reklamowe

Jeżeli z takowych korzystasz, to najwyższy czas, by się ich pozbyć. Oczywiście, Google AdSense pozwala nam na wykorzystywanie reklam innych sieci. Zrób to jednak dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku. Uzbrój się więc w cierpliwość i poczekaj kilka dni, tygodni na odpowiedź.

Sprawdź źródło ruchu na swojej stronie internetowej

Pamiętaj, że Google nie lubi i nie toleruje płatnego ruchu na stronach. Ponadto, w świetle praw Google są one karane. Takie aplikacje do AdSense są natychmiast odrzucane. Do wygenerowania ruchu na swojej stronie masz wiele innych możliwości. Płatny ruch nie jest jednak dobrą drogą.

Popraw wygląd swojej strony

W tym przypadku wygląd ma ogromne znaczenie. To właśnie on rzuca nam się w oczy jako pierwszy po wejściu na stronę. Zadbaj, aby była ona przejrzysta i łatwa w obsłudze. Postaw na profesjonalizm, jeśli chcesz być tak postrzegany. Odpowiedni wygląd strony świadczy o Twoim doświadczeniu i zaangażowaniu w to, co robisz. Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna strona internetowa?

 • Łatwa w obsłudze i poruszaniu się,
 • Szybkie ładowanie strony,
 • Odpowiednie zakładki w Menu,
 • Zoptymalizowana dla wyszukiwarek.

Podsumowanie – teraz wiesz jak zarabiać z AdSense!

Dołączenie do programu Google AdSense z pewnością jest godną uwagi formą zarabiania. Choć początkowo nie mamy wyobrażenia o naszych potencjalnych zarobkach, możemy je wstępnie oszacować, korzystając ze specjalnego kalkulatora przychodów. Skorzystanie z tej funkcji może nas przekonać do założenia konta w serwisie.

Lista serwisów gotowych dla AdSense

Decydując się na współpracę z programem, warto zapoznać się z listą stron internetowych, które prosperują w nim bardzo dobrze. Możemy tutaj wyszczególnić:

 • Witryny ze stałymi odwiedzającymi,
 • Fora internetowe,
 • Blogi internetowe,
 • Strony internetowe publikujące wiadomości i różnego rodzaju nowinki,
 • Sieci społecznościowe,
 • Narzędzia, które ułatwiają i automatyzują pracę np. kalkulatory podatkowe.

Od czego zależą Twoje zarobki z AdSense?

Co więcej, warto również podsumować informacje na temat czynników, od których zależą nasze zarobki w Google AdSense. Należą do nich między innymi:

 • Implementowanie wybranych słów kluczowych,
 • Odpowiednie treści na stronie internetowej, które zwiększą szansę na wyświetlanie i klikanie w reklamy,
 • Umiejscowienie oraz rozmiar reklam,
 • Intencje użytkowników, którzy odwiedzają naszą stronę,
 • Lokalizacja oraz dane demograficzne użytkowników.

Najważniejsze informacje, o których trzeba pamiętać rozpoczynając przygodę z AdSense

Oczywiście, że zarobki z Google AdSense mogą być wysokie i satysfakcjonujące. Jednakże musimy pamiętać o tym, że nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia. Nasza strona internetowa musi bowiem generować duży ruch, a ten powinien być liczony w dziesiątkach tysięcy odwiedzin. Dlatego też dobrze jest postawić na kraj, gdzie zyski z kliknięć w reklamę są stosunkowo wysokie.

Wpływ mediów społecznościowych na zarobki z AdSense

Ponadto, współpracując z serwisem AdSense, warto również wykorzystywać popularne media społecznościowe. Pomogą nam one zwiększyć liczbę odwiedzających naszą stronę internetową. Już jej pojedyncze udostępnienie może pozwolić na pozyskanie kilku tysięcy nowych użytkowników.

Napotkałeś problem podczas konfiguracji panelu AdSense?

Jeśli nie jesteś przekonany co do swoich możliwości prawidłowego skonfigurowania ustawień czy też napotkałeś problem i nie jesteś pewien rozwiązania, skontaktuj się ze mną. Bez żadnych opłat przeprowadzę konsultację i wspólnie omówimy plan działania.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

8 komentarzy

 1. Michail pisze:

  Samo „mięso”. Długi i wartościowy artykuł. Wielkie dzięki

 2. Robercik pisze:

  Naprawdę doceniam wysiłek włożony w ten artykuł. Podziękowania za pomoc z AdSense oraz klarowne instrukcje!

 3. Adaś pisze:

  Nie mogę nie podziękować za ten artykuł. Wskazówki przy AdSense są niesamowite! Naprawdę doceniam.

 4. Jerry pisze:

  Fantastyczny artykuł! Dzięki niemu poznałem skuteczne strategie zarabiania przez AdSense. Bardzo wartościowe wskazówki!

 5. Marek pisze:

  Bardzo pomocny poradnik dla początkujących i zaawansowanych użytkowników AdSense.

 6. Daro pisze:

  Zrozumiałe i konkretne porady na temat zarabiania przez AdSense. Dzięki za tę cenną wiedzę!

 7. Błażej pisze:

  Doskonały poradnik dla każdego, kto chce lepiej wykorzystać potencjał AdSense. Dzięki niemu poznałem wiele nowych sposobów na zwiększenie zarobków. Dziękuję za inspirację!

 8. Antek pisze:

  Świetnie napisany poradnik! Znajduję w nim wiele inspirujących pomysłów na zwiększenie zarobków przez AdSense. Dziękuję za tak kompleksowe podejście do tematu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *