Jak dodac w Google AdSense dane podatnika w Irlandii

Jak dodać w AdSense dane podatnika w Irlandii – 6 kroków

Udostępnij artykuł:

U użytkowników AdSense pojawiła się informacja „Dodaj dane podatnika w Irlandii”. Czy należy to zrobić? Jak najbardziej! Szczególnie, jeśli zależy nam na uniknięciu jakichkolwiek opóźnień w wypłatach.

Napisz do mnie – Rozwiąże problem

Dodanie danych podatnika w Irlandii jest bardzo ważnym elementem w procesie wypłat z AdSense. Warto zrobić to jak najszybciej, aby uniknąć podwójnego opodatkowania. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy AdSense odrzuca Nasz wniosek. Powodów może być wiele. Z chęcią pomogę Ci przeanalizować, co mogło pójść „nie tak” i wskazać, gdzie leży problem. Jako ekspert Google AdSense udzielam wsparcia, aby poprawnie wypełnić wniosek, napisz do mnie.

Oto komunikat:

Aby uniknąć opóźnień w wypłatach i mieć pewność, że pobrana została odpowiednia kwota podatku, jak najszybciej podaj swoje dane podatnika w: Irlandia.

Screen 1 Aby uniknac opoznien w wyplatach i miec pewnosc ze pobrana zostala odpowiednia kwota podatku jak najszybciej podaj swoje dane podatnika w Irlandia

Google AdSense to obecnie najpopularniejsza usługa, dzięki której możliwe jest zarabianie na stronach internetowych czy też prowadząc kanał wideo na platformie YouTube. Natomiast od pewnego czasu użytkownicy AdSense mogli zauważyć komunikat o podaniu danych podatnika w Irlandii. Jest to sprawa istotna z punktu widzenia wypłat, gdyż podane informacje pozwolą na prawidłowe rozliczanie podatkowe. Poniższy artykuł przedstawi krok po kroku jak poprawnie dodać dane podatnika w Irlandii w Google AdSense.

Dlaczego należy podać dane podatnika w Irlandii w Google AdSense?

Większość polskich użytkowników usługi Google AdSense jest obsługiwana przez spółkę Google Ireland Limited. To właśnie od tego zarejestrowanego w Irlandii podmiotu otrzymujemy wypłaty zarobionych pieniędzy.

Google ma natomiast obowiązek pobierać należne podatki u źródła już od dokonywanych płatności. Przesłanie więc danych podatnika do spółki umożliwi zastosowanie prawidłowej stawki podatku i dotrzymanie terminów płatności. Jeśli tego nie zrobimy, wypłata będzie opóźniona bądź też obniżona z uwagi na zastosowanie wyższej zaliczki na poczet podatku.

Informacja o dodaniu danych podatnika może pojawić się na koncie Google AdSense w zakładce Płatności -> Dane do płatności

Jak najszybsze podanie swoich danych podatnika w Irlandii umożliwi sprawne pobranie odpowiedniej kwoty podatku, przez co nie dojdzie do opóźnień w wypłacie świadczeń.

Instrukcja krok po kroku jak dodać dane podatnika w Irlandii w Google AdSense

Dodanie podatnika w Irlandii w usłudze Google AdSense wymaga zalogowania się do swojego konta. Następnie należy wyszukać zakładkę Płatności i „Dane do płatności”. Dalej należy wybrać przycisk „Dodaj dane podatnika”.

Dane podatnika w Irlandii

Po kliknięciu, pojawi się lista krajów, do których zaleca się dodanie danych. Znajdź „Irlandię” i klikamy w przycisk „Dodaj dane podatnika”.

Teraz ujrzysz okienko, gdzie należy kliknąć przycisk „Rozpocznij wypełnianie formularza” i dodać informacje o firmie.

Screen 3 Rozpocznij wypelnianie formularza AdSense

Screen 4 typ dzialalnosci adsense

Wybierz typ działalności:

 • Instytucje państwowe – Zaznacz, jeśli reprezentujesz instytucję państwową (jakiś urząd).
 • Organizacje pozarządowe/non-profit – Zaznacz, jeśli reprezentujesz fundacje lub inne stowarzyszenia non-profit.
 • Osoba fizyczna – Zaznacz, jeśli rozliczasz się osobiście z usługą AdSense. Do tego zaliczają się osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
 • Spółka kapitałowa – Zaznacz, jeśli jesteś reprezentantem spółki z o.o., prostej spółki lub spółki akcyjnej.
 • Spółka osobowa – Zaznacz, jeśli jesteś reprezentantem spółki jawnej, partnerskiej, komandytowej, lub też spółki komandytowo-akcyjnej.

UWAGA – przy opcji „Zwolnienia z podatku” należy zaznaczyć „TAK”, gdyż Polska podpisała umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Screen 5 zwolnienie z podatku adsense

Teraz czas na wykazanie rezydencji podatkowej. Informacje, która pojawiły się po podaniu informacji i zwolnienia podatku, należy przesłać następujące dane:

 • Użytkownicy indywidualni – dowód osobisty, kartę identyfikacji podatkowej lub zaświadczenie o rezydencji podatkowej.
 • Organizacje – Zaświadczenia o rezydencji podatkowej.

Dodatkowe informacje odnośnie zaświadczenia o rezydencji podatkowej uzyskasz pod tym adresem. Urzędy skarbowe są odpowiedzialne za wydawanie tych oświadczeń na wniosek podatnika.

Wypełniając formularz należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

Screen 6 rezydencja podatkowa AdSense

 1. Wybierz kraj lub region zamieszkania/siedziby.
 2. Zaznacz typ dokumentu, który potwierdza rezydencję podatkową.
  1. Jeśli masz bądź też planujesz pozyskać zaświadczenie o rezydencji podatkowej, należy wybrać „Zaświadczenie o rezydencji podatkowej”.
  2. Jeśli jesteś osobą indywidualną i pragniesz potwierdzić swoją rezydencję podatkową dowodem osobistym, to wystarczy wybrać „Inny dokument”.
 3. Kliknij „Prześlij”, a następnie wybierz dokument. Dostępne formaty: .PDF, .PNG, .JPEG.
 4. Zaznacz odpowiednią opcję przy „Czy dokument ma datę ważności?”.
 5. Podaj identyfikator podatkowy.
  1. Polscy podatnicy potrzebują tutaj numer NIP poprzedzony literami „PL”, np. PL1234567890.
  2. Jako osoba indywidualna, która nie posiada numeru NIP, należy podać numer PESEL lub pominąć ten krok.
 6. Kliknij przycisk „Prześlij” po wypełnieniu formularza i sprawdzeniu poprawności podanych danych.

Uzupełnione dane muszą być tożsame z tymi podanymi w profilu płatności AdSense. Te możesz sprawdzić przeglądając menu po lewej stronie – zakładka Płatności -> Dane do płatności, a dalej „Zarządzaj ustawieniami” w opcji „Ustawienia”.

Dowiedz się jak sprawdzić stan formularza podatkowego

Przetwarzanie formularza może zająć platformie Google kilka dni. Informacje o statusie znajdziesz na własnym koncie AdSense, jak i wszelkie aktualizacje będą dostarczane e-mailem.

Jeśli formularz zostanie odrzucone przez, chociażby, niepoprawnie wybrany typ dokumenty, źle wypełnione pola, nieczytelne dane bądź też brakujące informacje, Google poprosi o dodatkowe dane podatnika. Pomoże to w szybkiej weryfikacji tożsamości czy też potwierdzenia przesłanych wcześniej informacji.

Jeśli prawidłowo wypełnimy formularz, Google go zaakceptuje i przyzna status „Zaakceptowane”.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Jeden komentarz

 1. Wstaje pisze:

  Przydało się dziękuje bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *