Jak zalozyc bloga na Bloggerze Blogspot

Jak założyć bloga na Bloggerze / Blogspot?

Udostępnij artykuł:

Chcesz założyć bloga? Dzięki platformie Blogger / Blogspot możesz założyć darmowego bloga i zacząć na nim zarabiać. W artykule zostanie przedstawiona instrukcja krok po kroku, jak założyć bloga.

Ile kosztuje założenie bloga?

Czy stworzenie bloga jest darmowe? Koszt założenia bloga zależy od wyboru platformy blogowej. Platformy blogowe możemy podzielić na bezpłatne (czyli takie, w których nie płacimy za hosting oraz domenę), a także na platformy płatne.

Przykładem płatnej witryny jest platforma WordPress, założenie bloga WordPress wiąże się z kosztami dotyczącymi domeny oraz hostingu. Ceny za strony WordPress zależą od wykupionej na platformie domenie. Przykładem bezpłatnej witryny jest Blogger. W artykule zostanie opisany proces założenia bloga na bezpłatnej platformie Blogger / Blogspot.

blogger_logo

Czy warto założyć bloga (darmowego bloga)?

Zastanawiasz się, czy założenie bloga ma sens? Moim zdaniem warto założyć bloga z kilku powodów:

  1. Blog to forma strony internetowej, dzięki której możesz promować własną firmę / własne produkty.
  2. Założenie bloga na Bloggerze jest darmowe.
  3. Prowadzenie bloga może zapewnić Ci dodatkową możliwość zarabiania pieniędzy. W jaki sposób zarabiać na blogu internetowym?
  4. Masz możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi.

Ile trwa proces zakładania bloga?

Proces zakładania bloga trwa kilka minut.

Rodzaje blogów

Zanim zaczniesz zakładać blog, Twoim pierwszym krokiem będzie temat nowego bloga. Tworząc swoją stronę internetową, wybierz temat bloga, który przyniesie Ci najwięcej spełnienia i satysfakcji podczas pisania treści. Najczęściej w sieci spotykamy blogi:

  • kulinarne,
  • podróżnicze,
  • na temat fitnessu i zdrowia,
  • o modzie i urodzie,
  • fotograficzne,
  • osobiste.

Wybór tematyki bloga bardzo często powiązany jest z Twoim biznesem. Możesz prowadzić blog firmowy, gdzie na swojej stronie będziesz mógł promować własny biznes. Treść bloga wybierasz na samym początku, aby dopasować odpowiednią nazwę domeny. Nazwa domeny nie powinna być zbyt długa, powinna być natomiast taka, którą łatwo zapamiętać. Wybierz temat bloga, który odpowiada Twoim potrzebą biznesowym, a także taki, który będzie Twoją pasją. Możesz stworzyć bloga i dzielić się swoją wiedzą z innymi. Możesz także dzięki prowadzeniu bloga zarabiać pieniądze np. na reklamach AdSense.

Jak założyć własnego bloga na Bloggerze?

Jak założyć bloga krok po kroku? Poniżej przedstawiam krótką instrukcję.

Krok 0. Stworzenie bloga – wybór platformy blogowej.

W naszym przypadku założymy nowego bloga na platformie Blogger, ponieważ na tej stronie koszty prowadzenie bloga są zerowe.

Krok 1. Wejdź na stronę Blogger i kliknij „Utwórz Bloga”.

jak założyć bloga?

Krok 2. Zaloguj się do platformy Blogger

Jeżeli posiadasz konto Google, możesz zalogować się do platformy Blogger, Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta Google, możesz, utworzyć takie konto klikając „Utwórz konto”. Gdy konto zostanie utworzone, wpisujemy adres e-mail, na które konto zostało założone i klikamy „Dalej”.

konto_google_utworzenie_kontakonto_google_dalej

Krok 3. Wybierz nazwę bloga.

Wpisz nazwę swojego bloga. Wybrany tytuł za każdym razem będzie widoczny na górze Twojego bloga. Po wyborze tytułu kliknij przycisk „Dalej”.

nazwa_bloga

Krok 4. Wybierz nazwę domeny.

Jaka powinna być nazwa domeny dla bloga? Możesz podpiąć własną domenę do bloga na Bloggerze. Jeżeli jednak nie potrzebujesz konkretnej domeny, możesz skorzystać z darmowej domeny platformy Blogger (w takim przypadku domena będzie: .blogspot.com).

Przy wyborze domeny Bloggera, możesz wybrać URL dla swojego bloga, czyli nazwę bloga, która będzie widoczna przed domeną blogspot.com. Kliknij „Dalej”, a następnie potwierdź nazwę przyciskiem „Zakończ”.

wybór_domeny

Krok 5. Napisz swój pierwszy post

Z menu kontekstowego kliknij przycisk „Nowy post”.

nowy_post

Napisz tytuł swojego artykułu oraz dodaj jego treść. Na koniec kliknij „Opublikuj”.

opublikuj_post

Krok 6. Twój artykuł został opublikowany

pierwszy_post

Prowadzenie bloga (strony internetowej)

Już wiesz jak założyć darmowego bloga? Teraz przejdziemy do pytania, na czym polega prowadzenie własnego bloga?

Prowadzenie bloga polega przede wszystkim na publikowaniu jakościowych treści, które zainteresują czytelnika. Możesz pisać bloga podróżniczego i opisywać na nim swoje wyprawy, a także dawać wskazówki innym podróżnikom. Każdy może stworzyć własnego bloga i tworzyć w nim kontent np. stricte biznesowy. Prowadząc profesjonalnego bloga, treści na bloga powinny być dodawane systematycznie, co znacząco sprzyja rozwojowi bloga.

Możesz także zacząć zarabiać np. na reklamach AdSense.

Ile kosztuje utrzymanie bloga internetowego?

Prowadzenie własnego bloga na platformie Blogger jest bezpłatne.

Wygląd bloga i motyw bloga

Chcesz prowadzić bloga w atrakcyjny sposób? Zadbaj o odpowiedni design Twojego blaga za pomocą dopasowanego motywu do swoich treści. Każdy odwiedzający zwróci najpierw uwagę na ogólny wygląd bloga, a następnie zacznie czytać treść. Pierwsze wrażenie czytelnika jest bardzo ważne.

Promuj swój blog

Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu ruchu na blogu, musisz zacząć promować swój blog. Możesz to robić za pomocą mediów społecznościowych, a także np. komentować podobne platformy, gdzie możesz odpowiadać na pytania czytelników.

Pozycjonowanie bloga

Chcesz trafić do większej ilości osób? Zadbaj o atrakcyjność artykułu pod kątem SEO. Dzięki temu Twoje artykuły będą pojawiać się znacznie wyżej w wyszukiwarce Google.

Już wiesz jak założyć bloga bezpłatnie oraz jak zacząć go rozwijać. Jeżeli potrzebujesz pomocy z założeniem bloga na platformie Blogger lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości zarabiania z AdSesne – zapraszam do kontaktu.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *