Ulepszone reklamy automatyczne 1

Wprowadzanie nowych i ulepszonych automatycznych reklam

Udostępnij artykuł:

Dokładnie rok temu zespół Google postanowił usprawnić AdSense, czyniąc usługę bardziej pomocną i efektywniejszą w swoim działaniu. Firma ogłosiła pojawienie się znaczącej aktualizacji do AdSense; Automatyczne reklamy są od teraz o wiele prostsze w obsłudze i oferują lepszą kontrolę w zakresie dostosowania sposobu wyświetlania reklamy dla użytkowników.

Co się zmieniło?

1 Wprowadzanie nowych i ulepszonych automatycznych reklam 1

Prosta instalacja i zarządzanie

  • Nigdy więcej nie będziecie musieli martwić się kodami reklam! Od teraz automatyczne reklamy działają poprzez jakikolwiek kod reklam AdSense. Oznacza to, że korzystanie z nich na istniejących stronach jest bardzo łatwe – wystarczy włączyć je na koncie.
  • W przypadku nowych stron wystarczy, że dodamy je do zakładki Witryny, a następnie skopiujemy i wkleimy kod AdSense. Na końcu należy włączyć Automatyczne reklamy.
  • Jeżeli istnieją strony, na których nie chcesz Automatycznych reklam, należy dodać ich adresy URL do listy „Stron wykluczonych”. Możesz wykluczyć całe strony lub po prostu części jednej konkretnej witryny.
  • W podglądzie możesz zobaczyć pełne podsumowanie ustawień twoich Automatycznych reklam na każdej ze swoich stron.

2 Wprowadzanie nowych i ulepszonych automatycznych reklam 1

Lepsza personalizacja

  • Możesz przyjrzeć się jak Automatyczne reklamy będą wyglądać na stronie zanim je zatwierdzisz.
  • Możesz usunąć konkretne lokalizacje reklam podczas przeglądania strony za pomocą przycisku „delete”. Automatyczne reklamy natychmiastowo wygenerują się w nowym miejscu, abyś mógł ocenić nowe umieszczenie.
  • Możesz z łatwością dostosować rozmiar reklam, które Automatyczne reklamy umieszczą na twojej stronie. Dotyczy to również Dopasowanych treści.
  • Możesz kontrolować liczbę Automatycznych reklam, jaka pojawia się na twojej stronie poprzez korzystanie ze specjalnego suwaka.

3 Wprowadzanie nowych i ulepszonych automatycznych reklam 1

Zaktualizowane raporty

  • AdSense zaktualizowało raporty. Dzięki temu możesz kontrolować wydajność reklam manualnych oraz Automatycznych przez cały czas na każdej ze swoich stron.

AdSense przypomina, aby pamiętać o ustawieniach swoich Automatycznych reklam w nowej zakładce, którą znajdziesz w: „Reklamy -> Przegląd”. Znajdziesz tam zmiany, jakie zostały zastosowane na twoich stronach. Co więcej, w nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się Emaila od firmy, w którym znajdziemy więcej informacji dotyczących własnego konta oraz nowych Automatycznych reklam.

Eksperymenty nadchodzą!

W ostatnim czasie AdSense otrzymał wiele próśb, aby ułatwić testowanie Automatycznych reklam i otrzymać precyzyjne dane na temat ich wydajności. Firma rozpoczęła prace nad specjalnym eksperymentem, który umożliwi zbieranie dokładniejszych informacji.

Biorąc pod uwagę wszelkie zmiany opisane powyżej oraz wdrożenie nowego eksperymentu, każdy twórca będzie mógł sprawdzić jak Automatyczne reklamy radzą sobie na ich stronie. Co więcej, będziemy mogli przetestować ich wydajność na części ruchu na stronie zanim wprowadzimy te reklamy całościowo.

Artykuł napisany na podstawie https://blog.google/products/adsense/introducing-new-and-improved-auto-ads/ wraz z grafikami.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *