linki w tresci artykulu

Nowy format reklam w AdSense – Linki do zakupu produktów

Udostępnij artykuł:

Odniesienie sukcesu z AdSense jest na wyciągnięcie ręki. Czy słyszałeś o linkach AdSense do zakupu produktów? Jeśli nie, jest to najwyższy czas, abyś poznał nowy format reklam. Jest to opcja, wobec której nie można przejść obojętnie. Dziś zaprezentuję najważniejsze informacje na jej temat.

Jak to działa?

AdSense dla Zakupów to usługa umożliwiająca zarabianie na witrynach. Została przeznaczona dla sprzedawców detalicznych i witryn komercyjnych, których podstawowym zadaniem jest sprzedaż produktów. W ramach niej możliwe jest umieszczanie na stronie reklam produktowych, które powiązane są z zawartą na niej treścią. Co ważne, nie ma potrzeby włączenia reklam automatycznych po to, by wyświetlić linki do zakupu produktów. Wystarczy mieć tylko kod AdSense na swojej stronie.

Jak wygląda interfejs oraz format linków do zakupu produktów? 

Linki do zakupu produktów są umieszczane w głównej treści strony, w tym np. w artykule. Odbywa się to poprzez hiperlinkowanie istniejących słów za każdym razem, gdy Google wykryje wzmiankę o produkcie, który można zakupić. W momencie kliknięcia w link użytkownik zobaczy różne reklamy danego produktu.

Nowy format reklam w AdSense – Linki do zakupu produktów na mobile Nowy format reklam w AdSense – Linki do zakupu produktów na komputerach

Gdzie wyświetlają się linki do zakupu produktów?

Google dodaje linki do zakupu produktów tylko na stronach, na których wykryje wzmianki o odpowiednich produktach. Z uwagi na to, że jest to laboratorium, linki do zakupu produktów wyświetlane są jedynie w przypadku części ruchu. Z tego też powodu nowy format nie zawsze jest widoczny.

Linki do zakupu produktów a ich wpływ

Linki do zakupu produktów mogą być wyświetlane w przypadku maksymalnie 10% ruchu, zatem ich wpływ jest ograniczony. Zarobki z linków do zakupu produktów można sprawdzić na koniec miesiąca na stronie Płatności w AdSense. Wielkość przychodów jest uzależniona od skuteczności reklam w witrynie.

Rezygnacja z linków do zakupu produktów

W każdej chwili można zrezygnować z linków do zakupu produktów. Wystarczy otworzyć stronę Optymalizacja à Laboratorium na koncie AdSense i wyłączyć Linki do zakupu produktów.

Jeśli jesteś wydawcą i chcesz zarabiać na swojej witrynie z AdSense dla Zakupów, zgłoś się do mnie. Jestem ekspertem produktowym w Społeczności Google AdSense i chętnie udzielę Ci wsparcia.

Źródło grafik GIF.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *