Reklama nakladka otworz witryne 1

Jak usunąć nakładkę „Otwórz witrynę” w reklamach mobilnych AdSense – Kara od Google

Udostępnij artykuł:

W niektórych przypadkach, w kontekście reklam AdSense, możemy mówić o zjawisku nieprawidłowego ruchu (kliknięcia i wyświetlenia, które mogą sztucznie zawyżać koszty reklamodawcy lub zarobki wydawcy). Zjawisko to można najczęściej obserwować, gdy użytkownik klika w reklamę, a następnie od razu powraca do witryny, co wskazuje na brak zainteresowania reklamowaną treścią z jego strony. Zawyża to tym samym wskaźnik CTR, a to z kolei, stanowi dla Google sygnał o występującej nieprawidłowości. Aby przeciwdziałać tego typu działaniom Google opracował algorytm, który po wychwyceniu fałszywego ruchu nakłada na reklamę AdSense „nakładkę” w postaci okienka „Otwórz witrynę”, co doskonale odwzorowuje poniższy obrazek.

Reklama nakladka otworz witryne 1

Jest to swoistego rodzaju kara dla wydawców, która bezpośrednio przedkłada się na zmniejszenie ich zarobków z reklam. W związku z lawinowo zwiększającą się częstotliwością występowania tego problemu, wielu wydawców szuka rozwiązania na forum Google AdSense, gdzie jako ekspert produktowy udzielam użytkownikom porad w tym zakresie. Popularność tego tematu skłoniła mnie do opracowania niniejszego artykułu, w którym przedstawiam jak sprawdzić czy kara dotyczy naszego przypadku oraz co zrobić, aby ją usunąć.

Czy na moje konto została nałożona kara?

Sprawdzenie czy algorytm Google zarejestrował przypadkowe kliknięcia w jednostki reklamowe ze strony użytkowników witryny jest bardzo proste. Wystarczy zweryfikować swoje zarobki pod kątem nagłego spadku wskaźnika CTR. Jeżeli zobaczysz, że spadek faktycznie nastąpił, możesz przypuszczać, że na Twoje konto została nałożona sankcja, a w wyniku której zarobki z Adsense uległy zmniejszeniu.

Jak wyłączyć nakładkę na reklamach?

Każda strona internetowa, która korzysta z AdSense jest inna. Witryny różnią się między sobą nie tylko rozkładem jednostek reklamowych i treści, ale także liczbą użytkowników i innymi elementami. Z tego względu do rozwiązywania problemu, jakim są niechciane nakładki na reklamach zmniejszające zyski płynące z reklam, należy podchodzić indywidualnie. Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z problemem, napisz do mnie na maila pancaroweb@gmail.com. Doskonale znam algorytm Google, co pozwala mi na podstawie indywidualnej analizy wdrażać akceptowalne przez Google zmiany, które skutkują wyłączeniem nakładki AdSense w sankcjonowanej witrynie.

Jak uniknąć potrąceń zysków płynących z reklam?

W sytuacji kiedy mają miejsce potrącenia zysków płynących z reklam, warto przyjrzeć się bliżej swojej witrynie. To, co powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności to:

  • Rozmieszczenie reklam na stronie
  • Lokalizacja przycisków nawigacyjnych
  • Widoczność reklam

Podsumowując tematykę kar nakładanych przez Google na zarobki płynące z AdSense, warto przypomnieć o tym, że kara od Google za nieprawidłowy ruch nie jest jawna – jest to jedynie sankcja nałożona przez algorytm rejestrujący wysoki odsetek przypadkowych kliknięć. Dlatego nie spodziewaj się żadnych powiadomień na swoim koncie. Dobrą wiadomością, jest jednak fakt, że tego typu sankcje są tymczasowe. Zazwyczaj Google zdejmuje je po upływie 2-4 tygodni (czasem wcześniej), po przeprowadzeniu kolejnej serii automatycznych weryfikacji witryn. Jeżeli ponowna weryfikacja przebiegnie poprawnie, a na Twojej stronie nie będzie już nieprawidłowości, Twoje zarobki wrócą do normy.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *