U wielu wydawców AdSense pojawiła się informacja:

Zachęcamy do umieszczenia swoich informacji o sprzedawcy w pliku Google sellers.json. Wejdź na stronę z ustawieniami konta i sprawdź obecny stan widoczności.

Co to jest plik Sellers.json?

Sellers.json  to system plików, który został niedawno wprowadzony w celu zwalczania oszustw. Daje reklamodawcom niezawodny sposób na łatwe odnajdywanie i weryfikowanie tożsamości wydawców. Wydawcy mogą w nim podawać swoje imię i nazwisko lub nazwę firmy (w zależności od rodzaju konta AdSense). Zespół AdSense zachęca do publicznego podawania informacji o działalności  poprzez umieszczenie w tym pliku swojego imienia i nazwiska lub nazwy firmy. Pomoże to reklamodawcom zweryfikować zasoby reklamowe. Jeśli nie podasz publicznie informacji o swojej działalności, reklamodawcy nie będą widzieli nazwy Twojej firmy, co może wpłynąć na Twoje przychody.

Instrukcja jak rozwiązać problem:

  1. Zaloguj się na swoje konto AdSense,
  2. Kliknij konto > Informacje o koncie,
  3. Na stronie: „Widoczność informacji o sprzedawcy” – wybierz stan widoczności: Poufne lub Widoczne (Nazwa Twojej firmy, domena firmy (jeśli została podana) i identyfikator wydawcy pojawią się w pliku sellers.json firmy Google)
  4. Wpisz główną nazwę domeny na której zarabiasz
  5. Informacje powinny automatycznie się zapisać.
  6. Gotowe.

 

Jak sprawdzić co jest zapisane w pliku Sellers.json?

Twoje informacje powinny się pojawić w tym miejscu https://storage.googleapis.com/adx-rtb-dictionaries/sellers.json

Oczywiście, gdy zaznaczysz pole „Widoczne”.

Gotowy na zwiększenie zysków z reklam?

Zleć optymalizację reklam na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, możesz więcej zarabiać.