Wprowadzenie do Automatycznych Reklam AdSense

Udostępnij artykuł:

Czym są Automatyczne Reklamy AdSense?

Automatyczne Reklamy od Google AdSense korzystają z uczących się maszyn, które określają jak wiele reklam umieścić na twojej stronie, jaki rozmiar użyć oraz w którym miejscu je umieścić. Bez Automatycznych Reklam, musiałbyś (lub twój twórca strony) ręcznie ustawić każdą reklamę (zwanymi Jednostkami Reklamowymi) w różnych miejscach na stronie: na pasku bocznym, nagłówku, stopce, czy po środku postu. Jednakże, z Automatycznymi Reklamami musisz jedynie umieścić kod na twojej stronie i Automatyczne Reklamy AdSense przetestują różne rozmiary i miejsca. Z czasem, Automatyczne Reklamy będą w stanie zoptymalizować twój przychód z AdSense lepiej niż ty (szczególnie jeśli nie wykonałeś żadnych A/B testów). Google wprowadziło Auto Reklamy w Lutym 2018 roku.

Czy powinieneś wypróbować Auto Reklamy AdSense?

Bez testów nie będzie zysków. Zachęcam do przetestowania Auto Reklam AdSense przez miesiąc. Sprawdzicie wtedy jak twoje zarobki AdSense wyglądają. Ważne jest, aby zrozumieć że Auto Reklamy to nie wszystko albo nic. Możesz korzystać z kombinacji Jednostek Reklamowych (te, które NIE są Auto Reklamami) razem z Auto Reklamami. Dla przykładu, na niektórych moich stronach dodałem Jednostkę Reklamową zaraz pod nagłówkiem, dzięki czemu przynajmniej jedno miejsce docelowe będzie wyświetlane, a algorytm Auto Reklam zastanawia się nad innym możliwym umiejscowieniem reklam. Jeśli jesteś zainteresowany tym podejściem, przeczytaj moje porady dotyczące wydajności na dole tego artykułu.

Z drugiej strony, jeśli kierujesz się walorami estetycznymi i nie zniósłbyś widoku reklam na twojej stronie w dziwnych miejscach, to Auto Reklamy może nie są dla ciebie. Jednak jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest przetestowanie ich.

Niektóre zalety Auto Reklam:

 • Optymalizacja: Dzięki maszynie uczącej, Auto Reklamy pokazuję reklamy tylko wtedy, kiedy jest duże prawdopodobieństwo dobrej konwersji i zapewnią użytkownikom dobre wrażenia.
 • Możliwości przychodów: Auto Reklamy rozpoznają każde potencjalne miejsce reklamowe i potencjalnie zwiększą przychody.
 • Łatwe w użyciu: W przypadku Auto Reklam, musisz jedynie umieścić kod reklam na twojej stronie. Kiedy będziesz gotowy korzystać z nowych opcji i formatów reklam, włącz je lub wyłącz jednym ruchem.
 • Nie trzeba zmieniać kodu ponownie.

Jak działają reklamy automatyczne?

Wprowadzenie do Automatycznych Reklam AdSense 1

Wprowadzenie do Automatycznych Reklam AdSense 2

Wybierz formaty reklam, które chciałbyś pokazać na swojej stronie przed przełączenie je za pomocą prostego przełącznika.

Wprowadzenie do Automatycznych Reklam AdSense 3

Umieć kod Auto Reklam na twoich stronach – pomiędzy <head> tu kod </head>

Auto Reklamy zaczną dla ciebie pracować, analizując twoje strony i szukając potencjalnych miejsc reklamowych i pokazując nowe reklamy w sytuacjach, kiedy mogą zagwarantować dobre wyniki i dobre wrażenia użytkownikom.

Jeśli chcesz korzystać z różnych formatów na innych stronach, możesz użyć nowej funkcji zaawansowanego adresu URL(np. możesz wybrać miejsce reklam typu in-feed na exampleurl.com/games ale nie na exampleurl.com/sports).

Pierwsze kroki z Auto Reklamami AdSense

Auto Reklamy mogą działać równie dobrze na nowych stronach i na tych, na których wyświetlane są już reklamy. Czy ręcznie umieściłeś reklamy na twojej stronie? Nie musisz ich usuwać jeśli nie chcesz. Auto Reklamy wezmą pod uwagę wszystkie istniejące reklamy Google na twojej stronie.

Korzystasz już z reklam zakotwiczonych lub winietowych? Auto Reklamy wezmą je pod uwagę jak i wiele więcej dodatkowych formatów, wliczając w to reklamy tekstowe i displayowe, reklamy in-feed i dopasowane treści. Zauważ, że wszyscy użytkownicy, którzy używali reklam na poziomie strony są automatycznie przenoszone do Auto Reklam bez potrzeby dodawania kodu do swoich stron ponownie.

Aby zacząć korzystać z Auto Reklam AdSense, należy:

 1. Zarejestrować konto AdSense;
 2. W panelu nawigacyjnym po lewo wejść w zakładkę Moje Reklamy i wybrać Rozpocznij.
 3. Na podstronie „Ustawień globalnych” wybieramy formaty reklam, którymi jesteśmy zainteresowani i klikamy Zapisz.
 4. Na następnej stronie, kopiujemy Kod.
 5. Wklejamy Kod reklam pomiędzy tagi <head> na każdej stronie, na której chcemy widzieć Auto Reklamy.
 6. Auto Reklamy zaczną pojawiać się na twojej stronie w przeciągu 10-30 minut.

Chcielibyśmy usłyszeć jakie jest wasze zdanie na temat Auto Reklam w komentarzach poniżej.

P.S. Co to jest AdSense?

Google AdSense to sieć reklamowa, która używana jest przez wszystkie reklamy na stronach do monetyzacji ich treści. Nie jest zazwyczaj używana e-commerce i inne strony promujące własne działalności. AdSense jest bardzo często mylony z AdWords, co jest platformą Google używaną do kupowania reklam w celu promowania działalności.

AdSense = do zarabiania pieniędzy. AdWords (Ads) = do wydawania pieniędzy.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

0 komentarzy

 1. BartekB pisze:

  Polecam Karola! W dobie dzisiejszych „speców” gość naprawdę wywiązuje się z danych obietnic, nie ściemnia, potrafi dobrze doradzić w kampaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *