Wtyczka site Kit WordPress 1

Wtyczka Site Kit wreszcie dostępna dla stron w WordPress!

Udostępnij artykuł:

Google właśnie udostępniło najnowszą wtyczkę do WordPress o nazwie Site Kit. Jest to oficjalna wtyczka, która oferuje nam dodatkowe informacje na temat wizyt użytkowników na naszej stronie. W głównej mierze skupia się ona na zbieraniu informacji dotyczących zachowania użytkowników oraz powodów, dla których odwiedzają nasze witryny. Google twierdzi, że będzie to bardzo użyteczne narzędzie, które jeszcze bardziej poprawi monetyzację naszych treści.

Funkcje wtyczki Site Kit

Oficjalna wtyczka do WordPressa oferuje nam szereg bardzo przydatnych funkcji, które w połączeniu z innymi narzędziami, często używanymi przez właścicieli witryn WordPress, sprawią, że poprawimy wydajność naszej strony i zwiększymy jej efektywność.

Z najważniejszych funkcji należy przede wszystkim wymienić:

  • Bardzo prosty dostęp do przejrzystych statystyk, które od teraz ukazywać się będą bezpośrednio na panelu zarządzania WordPressem;
  • Zbiór danych z różnych narzędzi Google w jednym miejscu;
  • Podział na szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych artykułów lub całej treści na stronie;
  • Prosta instalacja i konfiguracja wielu narzędzi Google. Od teraz nie będziemy musieli edytować kodów źródłowych na naszej stronie.

Dlaczego warto skorzystać z Site Kit?

Wtyczka ta oferuje nam przede wszystkim łatwość w zarządzaniu informacjami. Poza tym należy pamiętać, że dzięki zaawansowanym narzędziom szukania, będziemy mogli poddać analizie każdy, nawet najmniejszy szczegół związany z wyświetlaniem naszej strony. Oznacza to, że będziemy mogli sprawdzić co dokładnie użytkownicy wpisywali w wyszukiwarkach internetowych, kiedy nasza strona pojawiła im się w wynikach wyszukiwania. Pozwoli to jeszcze bardziej doprecyzować słowa i frazy kluczowe oraz oczywiście poprawić pozycję.

Dodatkowo pamiętajmy, że Site Kit to również wzgląd w nasze zarobki z AdSense oraz informacje dotyczące wydajności strony. Wszyscy wiemy jak ważną rolę odgrywa prędkość ładowania się witryn. Dzięki specjalnym statystykom oraz zbiorze danych będziemy mogli sprawdzić jak nasza strona radzi sobie w porównaniu z innymi, popularnymi portalami. Pozwoli to nam popracować nad konkretnymi sekcjami.

Nie zapomnijmy oczywiście o tym, że Site Kit to wtyczka, która pozwoli nam zarządzać tagami. Dzięki zainstalowanemu Tag Managerowi, nie będziemy musieli martwić się o edycję kodu. Dodatkowo warto zauważyć, że wtyczka ta gwarantuje również bardzo prostą konfigurację wielu innych ustawień.

Dla kogo wtyczka będzie najlepszym rozwiązaniem?

Najważniejszą rzeczą odnośnie wtyczki Site Kit jest to, że korzystać z niej mogą niemalże wszyscy – począwszy od prywatnych właścicieli stron Word Press, przez deweloperów czy agencje pracujące na tego typu stronach, a skończywszy na osobach, które są dostawcami dodatkowych wtyczek.

Jest to ogromne ułatwienie, które ułatwi nam instalacje i zarządzanie produktami Google, pomoże nam usprawnić naszą stronę oraz w przejrzysty sposób poradzi nam jak rozwijać treść według rekomendacji i zaleceń pochodzących wprost od samego Google.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *