Jak przyspieszyc strone WordPress Oto 6 zasadniczych wskazowek

Jak przyspieszyć stronę WordPress? Oto 6 zasadniczych wskazówek!

Udostępnij artykuł:

Współcześnie użytkownicy Internetu cenią sobie swój czas. Przeglądając strony internetowe chcą, by wczytywały się im natychmiastowo, bez zbędnego oczekiwania. Jeśli ładują się im zbyt długo, zwykle opuszczają je. Jeżeli nie chcesz tracić w ten sposób swoich klientów, przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak temu zaradzić. Rozwiązanie jest praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Jak przyspieszyć stronę WordPress?

Jak przyspieszyć stronę wordpress?

Na początek sprawdź, ile ładuje się Twoja strona WordPress, czyli zrób test szybkości. Najpopularniejszymi narzędziami służącymi do tego są Google PageSpeed Insights bądź GTmetrix, które pokażą Ci, jak widzi ją Google. W przypadku, gdy wynik wynosi więcej niż 1-2 sekundy, jest to dla Ciebie znak ostrzegawczy, obok którego nie przechodź obojętnie! Wdróż w życie poniższe rady i ciesz się popularnością!

Zaktualizuj swojego WordPressa

Aktualizacja wordpressaCo prawda wiele aktualizacji przeprowadzanych jest automatycznie, jednak zdarzają się sytuacje, że w panelu czekają monity o aktualizacji. Niejednokrotnie wydłużający się czas otwierania się strony może wynikać z braku aktualizacji i odpowiednich wtyczek. Dlatego też systematycznie sprawdzaj wersję swojego WordPressa i w razie potrzeby uaktualniaj go, unikając niepotrzebnych spowolnień.

Sprawdź wtyczki

Zweryfikuj, ile masz wtyczek i czy wszystkie są potrzebne. Strony oparte na WordPressie przeładowane pluginami stanowią ogromny problem. Dodatkowym kłopotem są wtyczki ze złej jakości kodem. Zatem zrób dokładny research – te, których nie używasz bądź są zbędne, odinstaluj. Dodatkowo upewnij się, czy nie ma lepszej alternatywy, jak np. wtyczki mniej obciążającej stronę bądź paru linijek kodu.

Przeanalizuj, czy strona nie jest zainfekowana

W momencie, gdy na Twój serwer wkradnie się coś nieprzyjemnego, jak np. złośliwe oprogramowanie, musisz przeprowadzić audyt bezpieczeństwa WordPressa. Zadanie to zleć najlepiej specjalistom (np. takim, jak ja).

Zoptymalizuj obrazy na stronie

Chcąc zwiększyć prędkość wczytywania strony, warto zwrócić uwagę na ulokowane na niej obrazy. Kluczowe jest, aby były dobrze skompresowane i zoptymalizowane. W momencie, gdy są za duże, użyj darmowego narzędzia do ich zmniejszenia. Zwykle to właśnie w tym tkwi największy szkopuł.

Nie publikuj filmów bezpośrednio na stronie

Wrzucenie filmów w sposób bezpośredni na stronie może w istocie ją spowolnić. Jeżeli chcesz umieścić je, skorzystaj z YouTube’a i wklej odpowiedni kod, co umożliwi wyświetlanie odtwarzacza na niej.

Zastanów się, czy wybrałeś odpowiedni hosting WordPressa

Gdy wybrałeś niewłaściwy hosting, a masz duży ruch, Twoja strona może zwalniać. Chcąc polepszyć jej działanie, zyskując przy tym odpowiednią ochronę oraz automatyczne backupy, musisz zdecydować się na właściwy hosting – masz do wyboru wspólną usługę hostingową (shared hosting) bądź serwer dedykowany (manager hosting).

Mam nadzieję, że powyższe porady są dla Ciebie zrozumiałe i postanowisz wprowadzić je we własnym biznesie. Jestem przekonany, że ich zastosowanie przełoży się na szybsze działanie Twojej strony, a to przyczyni się do jej oglądalności. Nie zapominaj, że przyciągnięcie odwiedzających nie jest już wystarczające. Kluczowe jest zatrzymanie ich na dłużej. Jak to zrobić? Do tego potrzebna jest dobrze przemyślana strategia opierająca się na omówionych kwestiach. Jeśli dodatkowo masz ochotę uatrakcyjnić swoją stronę, zajrzyj do wpisu „3 sposoby, które pomogą uatrakcyjnić twoją stronę dla użytkowników”, natomiast jeżeli odczuwasz potrzebę ulepszenia jej designu, przeczytaj artykuł „10 wskazówek – ulepsz design swojej strony za pomocą tych metod”. Biorąc je do serca zapewnisz sobie oglądalność, a tworzone przez Ciebie angażujące treści będą trafiały do odbiorców.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *