weryfikacja tozsamosci w AdSense

Nowa opcja w AdSense: weryfikacja tożsamości w AdSense

Udostępnij artykuł:

Weryfikacja tożsamości to nowość w AdSense, o której musisz wiedzieć więcej. Dlatego dziś zgłębię temat, przedstawiając najważniejsze informacje.

W zależności od lokalizacji może być konieczna weryfikacja tożsamości w AdSense, która ma na celu ochronę przed oszustwami. Aby jej dokonać, należy udostępnić dane, takie jak imię i nazwisko, adres oraz data urodzenia. Istnieje też ewentualność, że zostaniesz poproszony o przesłanie kopii dowodu tożsamości bądź dokumentu potwierdzającego Twój adres zamieszkania. Dopóki nie przejdziesz jej pomyślnie, zespół Google nie poprosi Cię o potwierdzenie adresu za pomocą kodu PIN (jest to warunek do uzyskania płatności). Prośbę o weryfikację tożsamości należy potraktować poważnie i zastosować się do niej w ciągu 45 dni od daty jej otrzymania. W przeciwnym razie wyświetlanie reklam na Twojej stronie zostanie wstrzymane.

Jak zweryfikować swoją tożsamość w AdSense?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i postąpisz zgodnie z instrukcjami na stronie Płatności. Musisz wiedzieć, że weryfikacja może potrwać nawet 2 dni.

Przesyłanie dokumentów

Przesyłając dokumenty pamiętaj o tym, że:

  • nie mogą być niepełne,
  • na zdjęciu musi być widoczny cały dokument,
  • na zdjęciu nie może być odblasków ani odbić,
  • zdjęcie musi być czytelne oraz ostre,
  • nie możesz nadesłać dokumentów lub zdjęć innych niż Twoje, mogłoby to spowodować zawieszenie konta.

Problemy z weryfikacją tożsamości

W sytuacji, gdy pojawi się kłopot ze zweryfikowaniem Twojej tożsamości na podstawie przedłożonych przez Ciebie dokumentów, zostaniesz o tym poinformowany. Wówczas będziesz musiał ponownie wysłać wymagane dokumenty w wyraźnej i czytelnej wersji. Istotne jest to, że istnieje ograniczona liczba prób weryfikacji, co ma zapobiec nadużyciom. W momencie osiągnięcia limitu skorzystaj z narzędzia dostępnego w Internecie. Oto link: narzędzie do rozwiązywania problemów z płatnością. Tam dowiesz się, jakie kroki musisz podjąć. Musisz wiedzieć, że wznowienie płatności będzie niemożliwe do chwili zweryfikowania Twojej tożsamości.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do mnie i przedstaw sprawę, z przyjemnością udzielę Ci wsparcia. Jako ekspert od AdSense nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. 😉

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *