Na początku swojej przygody z Adsense, warto jest odpowiednio się do niej przygotować. Oto o czym musisz pamiętać, ubiegając się o AdSense:

1. Wysokiej jakości treści na stronie

Podstawą dobrej i profesjonalnej strony internetowej jest jej zawartość. Upewnij się, że jest ona wartościowa, profesjonalna i dopracowana. Google niezwykle lubi się z blogami. A ludzie lubią je czytać. Wyjdź im zatem naprzeciw i dostarcz im content wysokiej jakości. Co przez to rozumiemy?

 • Brak błędów ortograficznych/interpunkcyjnych
 • Tekst unikatowy – nie skopiowany z innych stron!
 • Odpowiedni podział strony; nagłówki
 • Tekst rzeczowy i użyteczny
 • Niezbędne zakładki

Ważnym elementem każdej strony, oprócz treści, są odpowiednie zakładki. Każdy szanujący się właściciel strony internetowej umieszcza na niej zakładki: Polityka prywatności oraz Kontakt. Czemu to służy? Stawia Cię to w świetle osoby wiarygodnej i profesjonalnej. Odwiedzający Twoją stronę ma także możliwość bezpośredniego kontaktu z Tobą – np. w sprawie współpracy. Jest to absolutna podstawa każdej witryny, nawet, jeśli nie współpracuje z Google AdSense. Bez tych zakładek nie powinieneś nawet liczyć na akceptację ze strony AdSense.

2. Nie oszukuj co do swojego wieku

Oczywiście, musisz mieć ukończone 18 lat. To podstawa do współpracy z Google AdSense. Jeśli nie jesteś pełnoletni, lub podajesz nieprawidłową datę urodzenia, porzuć takie działania. Mogą przynieść Ci jedynie kłopoty. Ponadto, bynajmniej nie pomogą Ci w wypłacie zarobionych pieniędzy w AdSense.

3. Wzbogać stronę o odpowiednią ilość wpisów

Nie ma właściwie reguły dotyczącej optymalnej liczby wpisów na stronie. Możesz zostać odrzucony nawet mając ponad 100 wpisów. Ważne, aby Twoja strona nie była pusta. Nie pisz także zapychających postów na siłę. Lepsze są wartościowe i wyczerpujące wpisy w mniejszej ilości, niż wiele postów wątpliwej jakości. Pamiętaj także o odpowiednim doborze słów i słowach kluczowych.

4. Usuń inne sieci reklamowe

Jeżeli z takowych korzystasz, to najwyższy czas, by się ich pozbyć. Oczywiście, Google AdSense pozwala nam na wykorzystywanie reklam innych sieci. Zrób to jednak dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku. Uzbrój się więc w cierpliwość i poczekaj kilka dni, tygodni na odpowiedź.

5. Sprawdź zawartość swojej strony

Ogromne znaczenie ma też fakt, jaki rodzaj treści publikujesz na swojej stronie. Nie każdy z nich bowiem jest akceptowany przez Google Adsense pl. Treści, które AdSense odrzuca natychmiast to przede wszystkim:

 • Pornografia
 • Narkotyki i inne używki
 • Treści pirackie
 • Oraz wiele innych, nielegalnych rzeczy.

6. Zwróć uwagę na źródła ruchu na Twojej stronie

Pamiętaj, że Google nie lubi i nie toleruje płatnego ruchu na stronach. Ponadto, w świetle praw Google są one karane. Takie aplikacje do AdSense są natychmiast odrzucane. Do wygenerowania ruchu na swojej stronie masz wiele innych możliwości. Płatny ruch nie jest jednak dobrą drogą.

7. Popraw wygląd swojej strony

W tym przypadku, wygląd ma ogromne znaczenie. To właśnie on rzuca nam się w oczy jako pierwszy po wejściu na stronę. Zadbaj, aby była ona przejrzysta i łatwa w obsłudze. Postaw na profesjonalizm, jeśli chcesz być tak postrzegany. Odpowiedni wygląd strony świadczy o Twoim doświadczeniu i zaangażowaniu w to, co robisz. Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna strona internetowa?

 • Łatwa w obsłudze i poruszaniu się
 • Szybkie ładowanie strony
 • Odpowiednie zakładki w Menu
 • Zoptymalizowana dla wyszukiwarek

Jeżeli po dokładnym sprawdzeniu spełniasz wszystkie te kryteria – z powodzeniem możesz ubiegać się o Google AdSense pl. Jeśli nie, czeka Cię jeszcze odrobina pracy. Powodzenia!

Gotowy na zwiększenie zysków z reklam?

Zleć optymalizację reklam na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, możesz więcej zarabiać.