Skąd czerpać informacje na temat odpowiedniej optymalizacji stron? Sprawdź zestawienie na rok 2021!

Udostępnij artykuł:

Rzetelne artykuły oferujące nam ogromną wiedzę na temat dobrego doświadczenia użytkownika podczas przeglądania strony to w dzisiejszych czasach rzadkość. Nie ostało się wielu bloggerów, którzy dostarczają nam świeże informacje na temat polepszenia UX naszej strony oraz całego serwisu.

Na szczęście wciąż możemy wskazać szereg atrakcyjnych i dalej aktywnych stron z najnowszymi informacjami oraz wskazówkami.

A List Apart

Jest to strona, która od dłuższego czasu dostarcza nam bardzo ciekawe treści, które przygotowane zostały z myślą o każdej osobie zajmującej się tworzeniem stron internetowych. Artykuły charakteryzują się bardzo dużą rozbieżnością tematyczną, dzięki czemu znajdziemy tutaj informacje odnośnie technik CSS. Oprócz tego, poruszane są także aspekty biznesowe oraz oczywiście prawidłowy design UX.

360 Connext

Kolejną opcją wartą uwagi jest serwis, który w przeciwieństwie do powyższego bloga, zajmuje się przede wszystkim polepszaniem UX odwiedzających. Celem 360 Connext jest zredukowanie ilości problemów z doświadczeniem użytkowników dzięki rozbudowanym artykułom odnoszącym się do sytuacji panującej w różnych branżach.

Boxes and Arrows

Na uwagę zasługuje również Boxes and Arrows, czyli blog skupiający się na poprawianiu designu. Co ciekawe, twórcy poświęcają sporo czasu na omówienie kwestii architektury informacji. Oprócz tego, dowiemy się co nieco o designie, odpowiednim researchu, a także o szeroko rozumianej stronie biznesowej.

CustomerThink

Użytkownicy prowadzący tego bloga to nikt inny jak liderzy biznesowi, którzy najwięcej zyskali dzięki odpowiednio skonstruowanym przedsiębiorstwom zorientowanych na klienta oraz ich pozytywne odczucia podczas przeglądania stron czy korzystania z danych usług.UX to nie jedyny temat, jaki omawiany jest na stronie. Co jakiś czas pojawiają się nowe artykuły, w których twórcy skupiają się na zaangażowaniu klientów oraz na technologii i możliwościach jej wykorzystania.

Forrester

Badania rynku to jeden z najlepszych sposobów na zrozumienie wszystkich trendów, jakie pojawiają się i znikają na świecie. Tym, między innymi, zajmuje się Forrester. Współpracują oni dodatkowo z firmami, a także liderami technologii. Dzięki temu, są w stanie dostarczyć nam opracowane artykuły, które przekażą nam wiele nowych informacji odnośnie rozumienia klienta.

InVision

Serwis ten znany jest przede wszystkim z dostarczania klientom najlepszych na świecie produktów cyfrowych, które pozwalają na poprawę UX. Oprócz tego, twórcy prowadzą bloga, w którym przedstawiają swoje własne treści odnoszące się do projektowania UI oraz jak duży ma to wpływ na UX.

The Nielsen Norman Group

Jeżeli pragniemy popracować nad użytecznością strony, to warto zapoznać się z wiedzą oferowaną na blogu tej grupy. Dzielą się oni swoimi doświadczeniami i pozwalają uczyć na własnych błędach.

MyCustomer

Powyższa strona internetowa oferuje nam ogromną ilość wskazówek, które krok po kroku pozwolą nam zrozumieć co nieco o angażowaniu klientów oraz ich obsłudze. Skupiają się oni przede wszystkim na marketingu, zaangażowaniu oraz lojalności klienta, co także jest istotne dla rozwoju UX.

SmashingMagazine

Artykuły traktujące o designie UX to największy skarb tej strony. Znajdziemy tam ogromną ilość wiedzy oraz bardzo szczegółowo opisane aspekty, które pomogą najbardziej wprawionym specjalistom od UX.

UsabilityGeek

Jeżeli szukamy praktycznych porad, to UsabilityGeek będą tutaj zdecydowanym faworytem. UX Design, projektowanie UI, konwersja czy eCommerce to główna tematyka, w której świetnie odnajdują się twórcy.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *