Google AdSense pozwala wydawcom na zarabianie na treściach, które publikują online. Zarobek opiera się na reklamach.

Najprościej wytłumaczyć to w trzech krokach:

  1. udostępnienie przestrzeni reklamowej
  2. skuteczne reklamy na Twojej witrynie
  3. wypłata zarobionych środków.

Zespół AdSense wdrożył właśnie nowy interfejs raportów, który ma za zadanie lepiej zaprezentować dane z raportów. Pełna wersja będzie dostępna za tydzień lub dwa, jako że zmiany są wprowadzane stopniowo, tak aby, jak najłatwiej było Ci się przestawić. Nie musisz nic zmieniać na swojej stronie, nowa wersja pojawi się automatycznie.

Wciąż masz możliwość zmiany na starą wersję. Bez najmniejszego problemu możesz wyświetlić raport, wystarczy, że klikniesz przełącznik na górze strony.

Raporty

Zespół wycofa stare raporty we wrześniu i po tym czasie nie będą już one dostępne.

Co nowego?

  • Łatwiejsza obsługa – interfejs został zaprojektowany tak, aby dla Ciebie jako użytkownika było prościej, łatwiej i wygodniej.
  • Łatwiejsza wizualizacja – wykresy zostały zmienione i są lepiej zintegrowane z tabelkami. Teraz możesz zobaczyć dane z wykresów za pomocą jednego kliknięcia.
  • Poprawiona wersja mobilna – jeśli chcesz skorzystać z telefonu, będzie to teraz znacznie prostsze. Wersja mobilna strony została zoptymalizowana tak, aby była nie tylko wygodna w obsłudze, ale także i szybsza.
  • Większe wsparcie – przydatne szczególnie dla nowych użytkowników. W nowej wersji znajdziesz wiele poradników czy informacji, które ułatwią Ci korzystanie z AdSense.

Aby raporty były bardziej szczegółowe, zespół AdSense ogranicza przepływ informacji aż do 3 lat na wszystkie swoje produkty jak np. AdSense dla treści, AdSense dla wyszukiwania itp..

 

Publikujesz treści w internecie? Prowadzisz bloga lub portal? Z pewnością chciałbyś na tym zarabiać. Wystarczy, że zgłosisz się do nas! Zajmujemy się optymalizacją dochodów z reklam AdSense na stronach internetowych oraz blogach bloggera. Z nami zarobisz więcej, a Twoi czytelnicy otrzymają reklamy.

 

źródło: https://blog.google/products/adsense/new-adsense-reporting-live/

Gotowy na zwiększenie zysków z reklam?

Zleć optymalizację reklam na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, możesz więcej zarabiać.