Reklama Kolumny boczne

Nowy format reklam – Kolumny boczne – Google AdSense

Udostępnij artykuł:

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wszyscy dobrze wiedzą, ale znacznie bardziej istotne jest to, aby była również skuteczna i przynosiła coraz bardziej satysfakcjonujące zyski. Od teraz możesz skorzystać z nowego formatu reklam automatycznych w Google AdSense – Kolumny boczne, które wygenerują dodatkowe zarobki. Na czym polega to najnowsze rozwiązanie?

Kolumny boczne w Google AdSense

Kolumny boczne w AdSense - konfiguracja

Nic nie lubi stangancji, a zarabia się tylko wtedy, gdy idzie się równym krokiem z nowościami – wypróbuj newsowe rozwiązanie, czyli automatyczne reklamy w Google AdSense, które wyświetlająsię w kolumnie bocznej na urządzeniach z ekranem panoramicznym, czyli między innymi na komputerach. Boczna kolumna z reklamą pojawia się przy krawędzi ekranu podczas przewijania strony.

Jak włączyć reklamę „Kolumny boczne” w AdSense?

 1. Zaloguj się na konto AdSense.
 2. Kliknij Reklamy.
 3. Kliknij Edytuj obok odpowiedniej nazwy w tabeli zawierającej wszystkie Twoje witryny. Wybrana witryna otworzy się w podglądzie ustawień reklam.
  Wskazówka: korzystając z podglądu, możesz wypróbowywać różne ustawienia reklam przed uruchomieniem reklam automatycznych.
 4. W sekcji „Ustawienia reklam” włącz opcję Reklamy automatyczne.
 5. (Opcjonalnie) Wyłącz opcję Zoptymalizować istniejące jednostki reklamowe?, jeśli nie chcesz pozwolić Google na optymalizowanie Twoich jednostek reklamowych i reklam automatycznych oraz na umieszczanie reklam w najskuteczniejszych miejscach docelowych.
 6. (Opcjonalnie) Kliknij Formaty reklam, aby wyłączyć reklamy na stronie i nakładki reklamowe lub włączyć reklamy Multiplex na stronach.
 7. (Opcjonalnie) Kliknij Liczba reklam na stronie i za pomocą suwaka określ liczbę reklam wyświetlanych na stronach.
 8. (Opcjonalnie) W sekcji „Wykluczenia stron” kliknij Zarządzaj, by wykluczyć wyświetlanie reklam automatycznych na określonych stronach.
 9. Kliknij Zastosuj w witrynie.

Monitorowanie skuteczności reklam automatycznych

Aby monitorować skuteczność reklam automatycznych w swojej witrynie, otwórz stronę Reklamy a potem Przegląd i kliknij Wyświetl raport obok nazwy witryny.

Ta nowa możliwość, czyli reklamy w kolumnie bocznej, zaczną się wyświetlać już 13 grudnia, ale pod warunkiem, że posiadasz już włączone reklamy zakotwiczone. Jeśli nie chcesz wykorzystać potencjału tego rodzaju reklam, to wystarczy, że wyłączysz tę opcję w ustawieniach reklam automatycznych.

Użytkownicy Internetu szybko przyzwyczajają się do wyświetlających się na monitorach reklam, dlatego nowy format reklamy bocznej gwarantuje, że zostaną one zauważone – internetowe reklamy muszą więc wciąż ewoluować, aby były efektywne. Już od 13 grudnia będziesz mógł się przekonać, jak działają automatyczne reklamy w kolumnie bocznej!

Zwiększ zarobki ze swoich reklam!

Pamiętaj, że widoczność w sieci zawsze generuje ruch na Twojej stronie, a to oznacza same korzyści, w tym przede wszystkim większe zarobki, ale pod warunkiem, że posiadasz zoptymalizowany układ reklam. Nic jednak w tej sprawie nie dzieje się przypadkowo – profesjonalnie zoptymalizuję każdy układ reklam, co korzystnie odbije się na Twoich zarobkach!

Źródło informacji Google Support AdSense.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *