info box icon 2 1 1 1

Jak Łatwo Zarobić Pieniądze z Google Adsense na Blogach

Udostępnij artykuł:

Chcesz dowiedzieć się jak zarabiać pieniądze z Google AdSense na twoim blogu? W tym poście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Praktycznie każdy, kto bloguje, robi to dla pieniędzy. W sposób bezpośredni lub pośredni. Jeśli zamierzasz zarabiać pieniądze przez blogowanie, to witamy na pokładzie.

Google AdSense dostarcza nam darmowe i proste sposoby, aby rozpocząć zarabianie pieniędzy na blogu. Gdyby nie AdSense, monetyzacja bloga byłaby o wiele bardziej skomplikowana. Zapytaj większość blogerów, którym się udało, jak zaczęli zarabianie. 90% z nich powie, że dzięki AdSense.

Chociaż zdarzy Ci się odwiedzić blogi bez banerów reklamowych, zarabiają one tysiące dolarów z prowizji afiliacyjnych, a większość z nich rozpoczęła swoją przygodę z Google AdSense lub inną, alternatywną firmą reklamową.

Jeśli mowa o strategiach monetyzacji blogu, niewiele się zmieniło. AdSense to wciąż najłatwiejsza strategia monetyzacji blogu, którą możesz wdrożyć. Wystarczy publikować treść i obserwować jak twoje środki na koncie rosną. To takie proste.

Więc…

Jeśli jesteś nowy i przymierzasz się do zarobienia pierwszych dolarów przez Internet, możesz zacząć to robić jak tylko skonfigurujesz Google AdSense na twoim blogu. Zanim to jednak zrobisz, rzućmy okiem na podstawy, aby wiedzieć jak zacząć.

Czym w ogóle jest Google AdSense?

Google AdSense to kontekstowy program reklamowy uruchomiony przez Google, który pozwala zarejestrowanym wydawcom na wyświetlanie kierowanych tekstów, obrazów, czy reklam wideo na swoich stronach czy blogach w zamian za zarabianie na wyświetleniach lub klikach w te reklamy.

Google AdSense zostało uruchomione w Czerwcu 2003 roku, co oznacza, że jest to jeden z najstarszych sposobów dzięki któremu blogerzy mogą zarabiać online.

Niewiele osób uznawało blogowanie za lukratywne ze względu na to jak podchwytliwa byłamonetyzacja bloga. Zaraz po starcie, Google AdSense zyskało uznane za łatwość rejestracji i zarabiania dzięki swojemu programowi – jeśli twój blog spełniał odpowiednie warunki.

Niektóre z największych witryn, jak na przykład Forbes czy WikiHow, wciąż używają AdSense do monetyzacji. Jeśli chciałbyś zarobić pieniądze z Google AdSense używając bloga lub strony internetowej, postępuj zgodnie z tymi 5 krokami, aby to osiągnąć.

Krok 1: Stwórz Bloga

Aby zacząć zarabianie z Google AdSense na blogach, musisz najpierw stworzyć witrynę – czy to będzie na platformie płatnej czy darmowej. Jeśli już masz bloga, możesz przejść do punktu drugiego. Jeśli nie, musisz go stworzyć.

Polecam stworzenie samohostującego się bloga na WordPressie ze względu na wolność i kontrolę, jaką będziesz mieć na blogu. Postępuj zgodnie z moim poradnikiem dotyczącym samohostującego się bloga WordPress aby stworzyć stronę za obniżoną stawkę.

Jeśli jesteś zainteresowany monetyzacją darmowego bloga, to jedyną platformą godną rekomendacji jest Blogger. A to dlatego, że… AdSense bardzo dobrze współpracuje z samohostującymi się blogami i blogami wordpress.com z business planami.

Blog BlogSpot z niestandardową domeną również można monetyzować przy pomocy Google AdSense.

Jednakże, nie można monetyzować darmowych blogów wordpress.com z Google AdSense – właściciele darmowych blogów nie są upoważnieni do przeprowadzenia niezbędnych zmian.

Dowiedz się więcej z mojego porównania wordpress.com i blogger.com

Krok 2: Zoptymalizuj swojego bloga pod AdSense

Bardzo łatwo można zmonetyzować swoją stronę z AdSense jeśli tylko twój blog spełni wymagania Google AdSense. AdSense odrzuca tysiące aplikacji każdego dnia, które nie spełniają ich wymagań. Niektóre z wymagań, aby AdSense zaakceptowało naszego bloga to:

  • Publikowanie przy użyciu obsługiwanego języka AdSense;
  • Unikanie chronionych przez prawa autorskie zdjęć lub treści;
  • Nie wyświetlanie treści dla dorosłych;
  • Nie udostępnianie lub promowanie treści zabronionych przez AdSense.

Zanim konta AdSense zostaną zatwierdzone, twój blog zostanie poddany ręcznej ocenie, aby zobaczyć czy nie narusza zasad programu AdSense. Jeśli twój blog narusza którąkolwiek z zasad, twoje zgłoszenie zostanie odrzucone. Możesz dowiedzieć się więcej o wymaganiach AdSense z mojego poprzedniego postu.

Krok 3: Zarejestruj się na Google AdSense

Gdy tylko twój blog zostanie przygotowany pod AdSense, następnie musisz wejść na stronę AdSense, aby złożyć wniosek o konto. Możesz postępować zgodnie z moim poradnikiemkrok po kroku. Podczas składania wniosku, wymagane będzie aby umieścić kod weryfikacyjny Google AdSense na twojej stronie. Twój blog zostanie sprawdzony, a informacja zwrotna pojawi się na twoim mailu w przeciągu 48 godzin od złożenia wniosku.

Jeśli twoje konto zostanie zatwierdzone, otrzymasz email z gratulacjami, taki jak ten poniżej:

Krok 4: Dodaj AdSense do twojego bloga

Po zatwierdzeniu twojego konta AdSense, będziesz musiał dodać kody AdSense do kilku sekcji na stronie, gdzie chciałbyś, aby reklamy Google się pojawiały. Google AdSense ma funkcję o nazwie auto reklamy która zajmuje się umiejscowieniem reklam za wydawców. Aby skonfigurować auto reklamy, musisz tylko dodać jeden prosty kod do swojej strony. Od tego momentu możesz skupić się na publikowaniu, a AdSense zajmie się wybieraniem formatów reklam, które będą pasować do twoich postów.

Jeśli chciałbyś wyświetlać reklamy na suwakach i innych rejonach lub może nie chcesz używać funkcji automatycznych reklam, możesz zawsze stworzyć jednostki reklamowe AdSense o różnych typach czy wielkościach i dodać je gdzie tylko chcesz.

Są trzy rodzaje jednostek reklamowych:

  • Reklamy tekstowe i displayowe
  • Reklamy In-Feed
  • Reklamy In-Article
  • Dopasowane treści
  • Reklamy zakotwiczone
  • Reklamy winietowe

AdSenseAutomatyczne

Krok 5: Wypłać zarobki, kiedy osiągniesz próg wypłaty

Standardowy próg wypłat dla AdSense to 300 zł. Jak tylko osiągniesz ten limit, będziesz w stanie wypłacić swoje pieniądze z konta AdSense. Zanim dokonasz pierwszej wypłaty, otrzymasz pin weryfikacyjny, które wysłany zostanie w celu weryfikacji, aby w pełni potwierdzić twoje konto.

Od tego momentu możesz otrzymywać płatności raz na miesiąc pod warunkiem że osiągniesz lub przekroczysz próg płatności. Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi dowiedziałeś się jak zarobić pieniądze z AdSense na własnym blogu.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *