Site Kit od google

Jak dodać reklamy AdSense do WordPressa?

Udostępnij artykuł:

Jeśli posiadasz stronę internetową wykorzystującą WordPressa, możesz wyświetlać na niej reklamy, osiągając z tego tytułu szereg korzyści. Wystarczy, że połączysz ją z AdSense. W niniejszym artykule dowiesz się, jak dodać reklamy AdSense do WordPressa, czyli zweryfikować witrynę w AdSense.

Jak dodać reklamy AdSense do wordpressa i zweryfikować witrynę w AdSense za pomocą Site Kit Google?

Istotną kwestią jest umieszczenie kodu reklamy AdSense w witrynie korzystającej z WordPressa. W przypadku, gdy dopiero zaczynasz używać AdSense, jednym z pierwszych zadań, jakie musisz wykonać jest połączenie witryny z AdSense. Zalecam korzystanie z wtyczki do WordPressa Site Kit od Google.

Jak dodać reklamy AdSense do WordPressa?

Jest to bezpłatna wtyczka typu open source ułatwiająca bezpośredni dostęp z konta tej usługi do ujednoliconych danych oraz statystyk pochodzących z Google AdSense, Google Analytics, Google Search Console, a także PageSpeed Insights. Dzięki niej połączysz wszystko i umieścisz kod AdSense na wszystkich stronach. W konsekwencji będziesz mógł automatycznie wyświetlać na nich reklamy. Chcąc skonfigurować opisywaną wtyczkę, podejmij następujące działania:

  1. Otwórz pulpit w WordPressie i w menu „Plugins” kliknij Add New.
  1. Wyszukaj hasło „Site Kit by Google”, znajdź tę wtyczkę i kliknij Install Now.
  2. Po zainstalowaniu wtyczki kliknij Activate.
  3. Kliknij Start Setup i wykonaj podawane czynności po to, by skonfigurować wtyczkę Site Kit.
  4. Po zakończeniu konfigurowania kliknij Connect Service w sekcji „AdSense”. Możesz ją znaleźć na pulpicie Site Kit bądź na karcie „Settings”.
  1. Wykonaj instrukcje podawane w Site Kit. Zalecam zezwolenie tej wtyczce na implementację kodu AdSense. Spowoduje to umieszczenie w Twojej witrynie kodu AdSense przeznaczonego na jej wersje AMP i inne niż AMP.

Ważną kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest upewnienie się, czy masz na swoim koncie AdSense włączone reklamy automatyczne. Musisz wiedzieć, że Site Kit nie ma uprawnień do wdrażania zmian w ustawieniach Twojego konta.

Reklamy automatyczne

W momencie, gdy Twoja witryna jest już gotowa do wyświetlania reklam i generuje ruch, dane AdSense będą widoczne we wtyczce na karcie „AdSense”.

Od chwili aktywowania konta AdSense możesz wyświetlać reklamy i tym samym zarabiać na publikowanych treściach.

AdSense, a polityka UE? Wymagane działanie!

Pamiętaj! Jeżeli masz użytkowników z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub z Wielkiej Brytanii, odznacz to pole, aby zachować zgodność z polityką Google w zakresie zgody użytkownika z UE. Kiedy Twoje konto AdSense zostanie zatwierdzone, będziesz mógł zmienić ustawienia wyświetlania reklam tymże czytelnikom. Naruszenie zasad w związku z polityką UE czy też brak funkcji, która uzyska zgodę użytkownika na reklamy spersonalizowane, to problem, z którym chętnie zmierzę się, udzielając Ci wsparcia. Jestem ekspertem produktowym w Społeczności Google AdSense. Więcej na ten temat: Wdrożenie polityki UE AdSense na stronie internetowej.

Zwiększ zarobki ze swoich reklam

W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Otóż samo wstawienie reklam nie przyniesie Ci satysfakcjonujących zarobków, jeśli pominiesz jakże ważną optymalizację AdSense. Kompleksowa analiza ich rozmieszczenia pod kątem zwiększenia klikalności (CPC, CTR) to zadanie, które możesz zlecić mojej osobie. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych! Odsyłam tutaj i zapraszam do kontaktu!

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *