Jak dodac etykiety w Bloggerze

Jak dodać etykiety w Bloggerze?

Udostępnij artykuł:

Czy używasz w odpowiedni sposób etykiet w swoich postach? Zacznij wykorzystywać potencjał etykiety Blogger oraz dowiedź się jak dodawać kategorie dla jak najlepszego sortowania swojego contentu.

Do czego służą etykiety w Bloggerze?

Dodawanie postom gadżetu Etykiety pozwala na blogu sortować content. Przy użyciu etykiet grupujesz posty w określone kategorie. Ułatwiają one czytelnikom nawigację po blogu. Odwiedzający Twojego bloga mogą w łatwy sposób wybrać artykuły w danej kategorii, która ich zainteresuje. Taki zabieg jest możliwy, jeżeli odpowiednio używasz etykiet do posortowania treści. Etykiety w Bloggerze są niczym innym jak kategoriami naszych postów. Kategorie łączą nasze posty w podstrony, na których wyświetlane są wszystkie artykuły z wybraną nazwą danej etykiety. Warto nadmienić, że dodawanie etykiet nie wpływa na optymalizację oraz pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego warto dodawać etykiety?

Zastanawiasz się, czy na swoim blogu umieścić etykiety? Etykiety znacząco ułatwiają czytelnikowi wybór podobnych artykułów, które są przypisane do tej samej kategorii. Warto więc trafnie dobierać etykiety, aby unikać spamowania i kategoryzacji tematów zupełnie ze sobą niepowiązanych. Dlatego tak ważne jest przyporządkowanie postom etykiet.

Ile etykiet dodać do artykułu?

Już wiesz, jak ważne jest, aby zawsze etykiety dodawać do postów, ale jak wykorzystać ich potencjał? Blogger nie narzuca limitów dodawania ilości etykiet. Natomiast z doświadczenia wiem, że sprawdzają się poniższe zasady:

Pisząc posta, stosuj maksymalnie trzy etykiety.

Dobieraj nie więcej niż trzy słowa na jedną etykietę.

Nigdy nie pozostawiaj artykułu bez przypisanej kategorii.

Dodanie postom etykiet pozwala czytelnikowi znalezienie pokrewnych artykułów. Użytkownik  szukając posta po słowie klucz, znajdzie wszystkie artykuły z przypisaną etykietą. Jeżeli liczba postów w danej kategorii zbyt urośnie, musimy pamiętać o tym, że czytelnik może nie trafić do artykułu, który znajdzie się na końcu listy.

Gdzie na blogu umieścić gadżet Etykiety?

Najlepszym miejscem do umieszczenia gadżetu Etykiety będzie menu bloga w górnej części strony. Taki zabieg znacząco ułatwi czytelnikom nawigację po stronie. Możesz także dodać etykiety na pasku bocznym. Na pasku bocznym lepiej sprawdzą się etykiety, które zawierają mało tematów.  Warto zrobić menu, które będzie wygodne w obsłudze dla użytkownika.

Wygląd gadżetu Etykiety

Jak zmienić wygląd gadżetu Etykiety pod konkretne preferencje? Czy zmiana wyglądu etykiet jest ważna? Kolejnym ważnym punktem będzie dobranie odpowiedniego wyglądu dla naszego gadżetu strony. Zmiana wyglądu etykiet jest dla niektórych kluczowa. Blogger zapewnia możliwość zmiany wyglądu gadżetu strony na chmurę albo listę. Zmiana wyglądu etykiet jest możliwa także dzięki ingerencji w kod CSS. Jeżeli jesteś programistą – pobierz kod CSS i zmieniaj wygląd etykiety dowolnie!

Zamieszczanie postów z etykietami? – Przykład w praktyce etykiety Blogger

Załóżmy, że zamierzasz prowadzić bloga prawniczego. Planujesz dodać gadżet Etykiety do swojej strony. Gadżet strony dodajesz do menu, zmieniasz kod CSS w celu zmiany wyglądu. Teraz pora na umieszczenie nazwy etykiet dla naszych artykułów, tak aby podobne posty mogły zostać łatwo znalezione w ramach jednej kategorii.

1. Praca zdalna w kodeksie pracy. [Etykiety: Prawo Pracy, praca zdalna]

2. Rozporządzenie majątkiem dziecka. [Etykiety: Prawo Rodzinne, majątek dziecka]

3. Dyżur pod telefonem. [Etykiety: Prawo Pracy, dyżur, praca zdalna]

4. Jak dodać etykiety w Bloggerze? [Etykiety: Blogger, etykiety]

Jeżeli Twoi czytelnicy będą chcieli dowiedzieć się więcej na temat „Prawa Pracy” i przeczytać podobne posty wybiorą etykietę „Prawo Pracy”. Po kliknięciu w wybraną etykietę zostaną na jednej podstronie wyświetlone dwa artykuły (Pierwszy to „Praca zdalna w kodeksie pracy” oraz drugi „Dyżur pod telefonem”).

Jak dodać etykiety Blogger?

Krok 1. Zaloguj się do Bloggera.

Krok 2. Etykiety dodajemy wybierając po prawej stronie zakładkę „Posty” z menu nawigacyjnego.

Panel główny zakładka posty

Krok 3. Kliknij przycisk „Zarządzaj” .

Panel zarządzaj etykietami

Krok 4. Wybierz ikonę „Zastosuj etykiety do tego posta”.

Panel zastosuj etykiety do tego posta

Krok 5. W tym momencie możesz dodawać wybrane etykiety. Dodając kolejną etykietę oddziel ją przecinkiem.

Dodawanie nazw etykiet

Gotowe. Twój post ma teraz przypisane dwie etykiety: „praca zdalna” oraz „prawo pracy”.

Etykieta "praca zdalna" i "prawo pracy"

Jak edytować etykiety Blogger?

W celu edycji etykiety opublikowanych postów wystarczy powtórzyć powyższe kroki i dodać lub usunąć daną nazwę etykietę i zatwierdzić zmiany.

Jak usunąć etykiety?

Usuń wszystkie nazwy etykiet w polu edycji, następnie zatwierdzić przyciskiem „Zastosuj”.

Dodanie kilku etykiet

Dodawanie etykiet masowo

Jeżeli chcemy, aby kilka naszych artykułów było oznaczonych tą samą etykietą możemy wykorzystać poniższą instrukcję.

Krok 1. Kliknij przycisk „Zarządzaj” .

Panel zarządzaj etykietami

Krok 2. Zaznacz posty, do których chcesz dodać etykiety. Następnie kliknij „Zastosuj etykiety do wybranych postów”.

Zastosuj etykiety do wybranych postów

Krok 3. Dodaj nazwę etykiety i kliknij „Zastosuj”.

Potwierdź zmiany nazw etykiet

Gotowe. Od teraz zaznaczone przez Ciebie posty mają etykietę „prawo pracy”.

Etykiety "prawo pracy"

Podsumowanie

Etykiety w Bloggerze ułatwiają czytelnikowi nawigację po stronie. Kategorie nie wpływają na optymalizację oraz pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek. Warto stosować maksymalnie trzy wybrane etykiety na post oraz używać nie więcej niż trzy słowa na jedną etykietę. Wszystkie posty powinny mieć odpowiednią etykietę. Blogger umożliwia zmianę wyglądu etykiet w postaci listy albo chmur, a jeśli jesteś programistą – pobierz kod CSS i zmieniaj wygląd gadżetu strony dowolnie. Gdy dodasz nowy post nie zapomnij umieścić etykiety.

Jeżeli chcesz zarabiać na reklamach dzięki AdSense z chęcią udzielę Ci pomocy – skontaktuj się ze mną.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *