Istnieją takie czynności, które każdy Wolny Strzelec (freelancer) powinien wykonać przynajmniej raz w roku. Prezentujemy najważniejsze kwestie, którymi należy zająć się pod koniec roku. Pozwoli to na lepsze przygotowanie się w nowy okres i skuteczniejsze wyznaczenie sobie celów.

Freelancerze zrób podsumowanie

Podsumowanie roku

To o czym na pewno nie można zapomnieć to sporządzenie podsumowania roku. W ogólnym podsumowaniu roku warto skupić się na osiągniętych przychodach, zrealizowanych celach i ogólnym zadowoleniu z wykonywanej pracy. Warto zastanowić się nad tym co udało się w minionym roku osiągnąć i z czego jesteś naprawdę dumny.

Freelancer - zadbaj o sobie

Zadbaj o siebie

Już pod koniec roku warto pewne postanowienia zacząć wdrażać w życie. Dotyczy to przede wszystkim tych związanych z zadbaniem o siebie. Warto zatem zacząć zdrowo się odżywiać czy ćwiczyć jeszcze przed końcem roku.

Zarabiaj więcej freelancer

Podnieś swoje stawki

Z uwagi na stale rosnące koszty życia i prowadzenia firmy warto przyznać sobie podwyżkę. Przynajmniej raz w roku warto zastanowić się czy możliwe będzie podniesienie stawek w konkretnym obszarze i tym samym zwiększenie osiąganych przychodów. Można również postarać się o poszukanie nowych zleceniodawców, którzy chętnie zaproponują wysokie stawki za realizowane usługi.

Social media

Zrób przegląd używanych mediów

Koniec roku to bardzo dobry czas na to, aby przejrzeć swoją stronę internetową, portfolio czy prowadzone media społecznościowe. Warto zapoznać się z wszystkimi statystykami i zestawić je z tymi sprzed roku. Jest to również dobry moment na wprowadzenie ewentualnych aktualizacji podawanych danych oraz ujednolicenia najważniejszych elementów we wszystkich miejscach.

Odpocznij

Odpocznij

Końcówka roku to okres świąt i warto w tym czasie postawić przede wszystkim na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Warto w taki sposób zaplanować swoje działania, aby móc uzyskać jak najwięcej czasu wolnego i wypocząć.

Zaplanuj robienie nowych rzeczy

Zaplanuj robienie nowych rzeczy

Warto także zaplanować robienie i naukę zupełnie nowych rzeczy. Nie muszą być one stricte związane z pracą. Mogą na przykład poszerzać horyzonty lub wpasowywać się w hobby. Nauka języka obcego, regularne treningi lub ciekawe kursy to rzeczy, które warto zaplanować już w tym momencie.

Nowy rok

Wejdź w nowy rok w dobrym humorze

Zadbaj również o to, aby w nowy rok wejść w znakomitym humorze. Warto zatem koniec roku spędzić w ulubiony sposób i pełnym energii wkroczyć w nowy rok.

Gotowy na zwiększenie zysków z reklam?

Zleć optymalizację reklam na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, możesz więcej zarabiać.