Zrob to raz w roku 1

Hej, freelancerze! Wykonaj te 7 rzeczy raz w roku!

Udostępnij artykuł:

Istnieją takie czynności, które każdy Wolny Strzelec (freelancer) powinien wykonać przynajmniej raz w roku. Prezentujemy najważniejsze kwestie, którymi należy zająć się pod koniec roku. Pozwoli to na lepsze przygotowanie się w nowy okres i skuteczniejsze wyznaczenie sobie celów.

Freelancerze zrób podsumowanie

Podsumowanie roku

To o czym na pewno nie można zapomnieć to sporządzenie podsumowania roku. W ogólnym podsumowaniu roku warto skupić się na osiągniętych przychodach, zrealizowanych celach i ogólnym zadowoleniu z wykonywanej pracy. Warto zastanowić się nad tym co udało się w minionym roku osiągnąć i z czego jesteś naprawdę dumny.

Freelancer - zadbaj o sobie

Zadbaj o siebie

Już pod koniec roku warto pewne postanowienia zacząć wdrażać w życie. Dotyczy to przede wszystkim tych związanych z zadbaniem o siebie. Warto zatem zacząć zdrowo się odżywiać czy ćwiczyć jeszcze przed końcem roku.

Zarabiaj więcej freelancer

Podnieś swoje stawki

Z uwagi na stale rosnące koszty życia i prowadzenia firmy warto przyznać sobie podwyżkę. Przynajmniej raz w roku warto zastanowić się czy możliwe będzie podniesienie stawek w konkretnym obszarze i tym samym zwiększenie osiąganych przychodów. Można również postarać się o poszukanie nowych zleceniodawców, którzy chętnie zaproponują wysokie stawki za realizowane usługi.

Social media 1

Zrób przegląd używanych mediów

Koniec roku to bardzo dobry czas na to, aby przejrzeć swoją stronę internetową, portfolio czy prowadzone media społecznościowe. Warto zapoznać się z wszystkimi statystykami i zestawić je z tymi sprzed roku. Jest to również dobry moment na wprowadzenie ewentualnych aktualizacji podawanych danych oraz ujednolicenia najważniejszych elementów we wszystkich miejscach.

Odpocznij 1

Odpocznij

Końcówka roku to okres świąt i warto w tym czasie postawić przede wszystkim na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Warto w taki sposób zaplanować swoje działania, aby móc uzyskać jak najwięcej czasu wolnego i wypocząć.

Zaplanuj robienie nowych rzeczy 1

Zaplanuj robienie nowych rzeczy

Warto także zaplanować robienie i naukę zupełnie nowych rzeczy. Nie muszą być one stricte związane z pracą. Mogą na przykład poszerzać horyzonty lub wpasowywać się w hobby. Nauka języka obcego, regularne treningi lub ciekawe kursy to rzeczy, które warto zaplanować już w tym momencie.

Nowy rok 1

Wejdź w nowy rok w dobrym humorze

Zadbaj również o to, aby w nowy rok wejść w znakomitym humorze. Warto zatem koniec roku spędzić w ulubiony sposób i pełnym energii wkroczyć w nowy rok.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *