Jednym z najlepszych sposobów na zarobienie pieniędzy przez Internet podczas blogowania to wyświetlanie reklam na stronie. Znaleźć możemy wiele serwisów reklamowych takich jak AdSense, Chitika, VigLink, Infolinks i wiele innych. Oczywiście nie możemy zagracić naszego bloga zbyt dużą ilością reklam. Z tego względu powinniśmy wybrać najlepszy i najefektywniejszy serwis, aby zacząć zarabiać z naszych blogów.
AdSense to produkt firmy Google, który pozwala nam wyświetlać reklamy kontekstowe na blogu. To jeden z najlepszych serwisów do zarabiania na reklamach dla każdej witryny. Ludzie zarabiają tysiące dolarów każdego dnia korzystając jedynie z Google AdSense.

Jakie są korzyści z korzystania z AdSense?

Gdy ludzie klikną na reklamę AdSense opublikowaną na Twoim blogu, zarobisz pieniądze. (Pamiętaj, aby nie klikać we własne reklamy, ponieważ jest to naruszenie zasad AdSense).
AdSense to kontekstowy serwis reklamowy, co oznacza, że reklamy wyświetlane na stronie będą zgodne z Twoją treścią. Dla przykładu, jeśli piszesz post na temat hostingu strony, bardziej prawdopodobne jest wyświetlanie reklam związanych z hostingiem czy domenami.
Inną metodą wyświetlania reklam AdSense jest wykorzystywanie ciasteczek. Na podstawie historii wyszukiwania użytkownika, wyświetlane są reklamy, które mają lepszą konwersję. W skrócie, AdSense zapewnia, że czytelnicy zobaczą ukierunkowane reklamy, a tym samym uzyskasz więcej kliknięć i wypłaty większe niż u innych serwisów reklamowych.

Dlaczego Google AdSense jest lepszy od innych sieci reklamowych?

Łatwy w konfiguracji:

Po zatwierdzeniu konta AdSense, wystarczy dodać kod do pliku motywu, a reklamy same zaczną pojawiać się na Twoim blogu.
Oto kompletny przewodnik na temat tworzenia i konfiguracji konta AdSense

AdSense oznacza uznanie:

AdSense to jeden z najwyżej ocenianych i rozpoznawalnych programów reklamowych. Jednakże, AdSense nie zatwierdza wszystkich rodzajów blogów, a szczególnie odrzucają blogi, które wciąż wymagają poprawy.
Uruchomienie AdSense na blogu oznacza, że Twoja strona została potwierdzona (Mogą wystąpić wyjątki)

Jedno konto na wszystkie strony:

W przypadku większości sieci reklamowych, konieczne jest dodanie każdej strony ręczne i potwierdzenie ich indywidualnie, po czym dopiero możliwe jest dodanie reklam na stronie. Jednakże, po zatwierdzeniu konta AdSense, możesz dodać reklamy na każdej stronie, która zgodna jest z warunkami korzystania AdSense. Nie ma potrzeby tworzenia innych kont dla innych blogów. Można również skorzystać z niestandardowego kanału, aby zobaczyć jak poszczególne reklamy sobie radzą.

Forum pomocy technicznej:

W przeciwieństwie do innych programów, AdSense ma wielu reklamodawców i wydawców. AdSense posiada również forum pomocy technicznej, gdzie znajdziesz bardzo dużo poradników, jak zwiększyć przychody z AdSense.

Płatności:

Główny problem, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć w przypadku małych firm reklamowych to problemy z płatnością. Pomimo spełnienia minimalnego progu wypłaty, mogą pojawić się problemy z uzyskaniem pieniędzy. Co więcej, jeśli zagłębisz się w temat, to zdasz sobie sprawę jak wiele z tych małych firm to oszuści. AdSense natomiast cechuje się klarownością, jeśli chodzi o płatności i jest to mało prawdopodobne, że napotkasz problemy z AdSense.

Nie ulega wątpliwości, że Google AdSense to jeden z najlepszych programów do zarabiania w sieci z bloga. Jednakże, w przypadku stron biznesowych sugerowałbym odpuścić korzystanie z AdSense.
Jeśli zacząłeś korzystać z AdSense, zachęcam do zainstalowania dodatku do przeglądarki Chrome AdSense, który pomoże ci śledzić twoje zarobki z AdSense.

Jest wiele innych powodów, dlaczego warto wybrać AdSense jako serwis reklamowy. Skorzystajcie z sekcji komentarzy na dole i dajcie znać co przekonało was to wybrania AdSense, a nie innych serwisów reklamowych.

Gotowy na zwiększenie zysków z reklam?

Zleć optymalizację reklam na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, możesz więcej zarabiać.