Blogger jak zaczac zarabiac
||

Blogger – Jak zacząć zarabiać?

Udostępnij artykuł:

Blogger jest bezpłatną platformą, w której możesz stworzyć bloga i zarabiać na reklamach AdSense. W artykule omówię kilka możliwości, które możesz zastosować na swoim blogu, aby zacząć na nim zarabiać.

Zarobki blogera vs koszty prowadzenia bloga

W obecnych czasach każdy może założyć bloga. Ciekawie napisany artykuł można zaprojektować w taki sposób, aby był wartościowy dla czytelnika oraz dla praktyk SEO. Dostosowane treści pod SEO umożliwi pojawianie się naszego artykułu w wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google, co z kolei przełoży się na większy ruch na naszym blogu. Te warunki są kluczowe dla zarabiania pieniędzy na Bloggerze. Nie każda platforma blogowa umożliwia wprowadzenie na nim monetyzacji. Na szczęście założenie własnego bloga na Bloggerze daje taką możliwość, czyli możliwość zarabiania pieniędzy. W tym przypadku dodatkowym atutem jest fakt, iż koszty prowadzenia bloga są zerowe, ponieważ nie płacimy za hosting i domenę.

Blogger

Zarobki blogerów (600 dolarów w pierwszym kwartale?)

Ile zarabiają blogerzy? Blogger jest bezpłatną platformą, która umożliwia zarabianie. Oczywiście istnieją płatne witryny, gdzie dobór narzędzi umożliwiający zarabianie pieniędzy jest znacznie większy. W tym artykule skupimy się jednak na Bloggerze. Według raportów większość zarabiających blogerów ma już dochody sięgające 2400 dolarów w pierwszym roku.

Ile możesz zarobić, pisząc bloga? Każdy może zostać blogerem i zacząć na nim zarabiać. Prowadzenie np. własnego bloga kulinarnego jest dla wielu osób marzeniem. Obecnie dużo blogerów kulinarnych zarabia na swoich blogach. W przypadku bloga kulinarnego można zarabiać na własnych produktach, tworząc treści sponsorowane. Większość blogerów zarabia także dzięki reklamom. Wszystkie te formy zarabiania zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Ile naprawdę zarabiają blogerzy?

1. Ariana Huffington (Huffingtonpost.com) na blogu zarobił 250 milionów dolarów w rok

2. Tim Sykes – Timothysykes.com – 120 milionów dolarów rocznie

3. Peter Rojas – Engadget.com –50 milionów dolarów rocznie

4. Perez Hilton – Perezhilton.com – 40 milionów dolarów rocznie

5. Chiara Ferrangi – Theblondesalad.com – 35 milionów dolarów rocznie

Chcesz prowadzić bloga kulinarnego? Czy opłaca się pisać bloga o tej tematyce?

Jak zacząć zarabiać prowadząc własny blog kulinarny? Ile zarabia bloger tworzący taki content? Osoba prowadząca bloga kulinarnego może oferować na nim np. własne książki kucharskie. Większość blogerów kulinarnych ma także sprzedaż artykułów sponsorowanych oraz wypełnia bloga treściami sponsorowanymi. Od dłuższego czasu blogerzy zaczęli zarabiać również na reklamach.

Co wpływa na wysokość zarobków w pracy blogera?

Jeżeli chcesz dużo zarabiać, prowadząc bloga, musisz mieć dużo czytelników. Dzięki ciekawym wpisom twórcom udaje się zyskać na popularności bloga. Założenie bloga na Bloggerze nic nie kosztuje. Dobierają tematykę bloga pod swoje pasje, możesz tworzyć wartościową treść bloga i zacząć na nim zarabiać.

Zarabianie pieniędzy na platformie Blogger – Jak zacząć zarabiać?

1. Załóż bloga i oferuj swoje usługi.

Jedną z form zarabiania na blogu jest oferowanie własnych usług. Pisząc własnego bloga, który poświęcony jest Twojej pasji, gdzie przedstawiasz swoją wiedzę oraz umiejętności, możesz zacząć oferować swoje usługi. Ciekawy i wartościowy artykuł na niszowy temat przyciągnie do Ciebie ludzi, którzy będą chcieli skorzystać z Twojej oferty. Traktuj swojego bloga jako swoje portfolio i sposób na przekonanie do siebie przyszłych zleceniodawców. Mając nawet niewielką ilość osób, które odwiedzają Twojego bloga, ale pochodzą oni z niszowego i konkretnego środowiska, możesz zarobić kilka tysięcy złotych. Oprócz swoich usług możesz zaoferować im np. swoje książki oraz kursy. Publikując specjalizacyjne treści, zachęcisz czytelnika do zakupu. Dobrym pomysłem może okazać oferowanie zniżek osobom udostępniającym czy też komentującym Twoje posty.

2. Dołącz do programów partnerskich, marketing afiliacyjny.

Programy partnerskie są kolejną z form zarabiania na blogu. Takie programy potrafią zapłacić setki złotych za pojedynczą sprzedaż za pośrednictwem linku partnerskiego.Zarabianie w ten sposób polega na tym, że bloger zarabia prowizję, jeśli ktoś kupi produkt, używając linku z jego blogu. Wielu blogerów zarabia na stronie internetowej, tworząc posty sponsorowane.

3. Zarabiaj na reklamach.

Jeżeli chcesz zarabiać na reklamach dzięki AdSense z chęcią, udzielę Ci pomocy — skontaktuj się ze mną.

Zarabianie pieniędzy dzięki reklamom to najpopularniejszy i najłatwiejszy sposób na zarabianie pieniędzy na blogu. Postępując zgodnie z instrukcjami Google, możesz dołączyć do programu AdSense. Po zatwierdzeniu Twojego konta, Google zacznie wyświetlać reklamy na Twoim blogu. Do zarabiania większych pieniędzy z reklam potrzebujesz zwiększyć swój ruch na stronie. Jak to zrobić przeczytasz w dalszej części artykułu.

Google AdSense

Jak zostać blogerem, który zarabia na reklamach?

Zanim zaczniemy, musisz PAMIĘTAĆ, aby przestrzegać polityki treści i warunków korzystania z usługi Blogger, jeśli chcesz, aby generował dla Ciebie przychody.

1. Publikuj artykuły.

Najważniejszym elementem w tej układance jest niewątpliwie regularne pisanie i publikowanie wartościowych artykułów. W pracy blogera systematyka jest jednym z najważniejszych elementów stylu pracy. Blog ma mieć zapewniane świeże i pełne contentu treści.

2. Atrakcyjny wygląd bloga.

Pisząc własnego bloga, zadbaj o atrakcyjny wygląd, dzięki dobraniu odpowiedniego motywu. Motyw powinien być neutralny i dostosowany do tematu artykułu. Wielu czytelników zwraca najpierw uwagę na ogólny wygląd bloga, co często decyduje, czy dany artykuł zostanie przeczytany, czy też nie.

3. Potwierdź widoczność w wyszukiwarkach.

Upewnij się, że Twój blog jest ustawiony jako widoczny dla wyszukiwarek. W menu kliknij opcję „Ustawienia”, a następnie znajdź sekcję „Prywatność”. Przycisk przełączania powinien być zielony.

Widoczność dla wyszukiwarek

Jak zwiększyć ruch na blogu?

1. Korzystaj z platform typu Q&A.

Udzielanie pomocnych odpowiedzi na platformach oraz zamieszczanie linku do bloga znacząco zwiększy ruch na Twoim blogu. Nie należy jednak zbyt gorliwie wstawiać duplikowanych treści, ponieważ platforma może takiego użytkownika zablokować. Przed publikowaniem najlepiej przeczytać regulamin danej strony internetowej.

2. Komentuj podobne platformy.

Znajdź największe społeczności, które dotyczą Twoich treści, a następnie zacznij komentować. Warto zadawać pytania, odpowiadać na pytania, dzielić się doświadczeniem mając dużą wiedzę na dany temat. Udzielając trafnych komentarzy, na pewno zostaniesz dostrzeżony przez innych czytelników.

3. Dbaj o atrakcyjność artykułu pod kątem SEO.

Temat SEO jest kluczowy dla sukcesu Twojego bloga, jednak szczegółowy opis wymaga osobnego artykułu, w którym po kolei zostaną opisane najważniejsze punkty. Na chwilę obecną polecam zapoznać się w wolnej chwili z artykułem w języku angielskim: SEO – 100 SCORE (Ostrzegam, artykuł jest bardzo długi, ale wartościowy).

Google SEO

Czy opłaca się zarabiać na platformie Blogger?

Odpowiedź na to pytanie zależy od Ciebie. Jeżeli wiążesz przyszłe plany ze swoim blogiem, warto zagłębić się w temat zarabiania na blogu. Niewątpliwym atutem jest fakt, że Blogger jest darmową platformą, a dodatkowa forma zarobku, która będzie także Twoją pasją pozytywnie, wpłynie na Twój budżet domowy. Zarabianie pieniędzy dzięki realizacji swoich pasji i pisaniu wartościowych artykułów jest kolejnym plusem.

Podsumowanie

Wszystko, czego teraz potrzebujesz, aby zacząć zarabiać na Blogerze, to włożenie nakładu pracy w pisanie wartościowych artykułów oraz zadbanie o większy ruch na Twojej stronie. Jeżeli chcesz zarabiać na reklamach dzięki AdSense z chęcią, udzielę Ci pomocy — skontaktuj się ze mną.

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

5 komentarzy

 1. Mateo pisze:

  Bardzo dziękuję za artykuł na temat blogowania! Jego jakość jest wyjątkowa, a Twoje instrukcje dotyczące konfiguracji bloga są klarowne i łatwe do zrozumienia. Naprawdę doceniam Twój wkład!

 2. Paweł pisze:

  Serdeczne podziękowania za świetny artykuł o bloggerze! Twoje jasne instrukcje przy konfiguracji pomogły mi w szybkim i sprawnym rozpoczęciu przygody z blogowaniem. Dziękuję!

 3. Janek pisze:

  Dzięki za świetny artykuł na temat bloggera!

 4. Czarek pisze:

  Świetny artykuł! Dzięki niemu mam jasny plan działania na rozpoczęcie zarabiania jako blogger w 2024 roku. Dziękuję za inspirujące wskazówki!

 5. Bart pisze:

  Doskonałe źródło informacji dla początkujących bloggerów! Twój artykuł jest bardzo pomocny. Dzięeeekii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *