Niezbednik freelancera 1 1

Niezbędnik freelancera. Poznaj 4 najlepsze narzędzia

Udostępnij artykuł:

Dobrze jest pracować na własny rachunek? No jasne! Szef nie ślęczy nad tobą i nie zerka przez ramię na postęp twojej pracy. Sam decydujesz, czy wolisz wstać o siódmej rano i pracować do południa, czy jednak jesteś wieczorną duszą i to wtedy działasz najwydajniej.

Jednak bycie sterem, żeglarzem i okrętem tej sytuacji ma też swoje minusy. Zwłaszcza jeśli zleceń przybywa, a ty nie jesteś już w stanie rozczytać dat i terminów w swoim kalendarzu. Na dodatek rozprasza cię dźwięk komunikatora w telefonie, a otwarte okna przeglądarki kuszą, żeby zajrzeć do ulubionych newsów.

Co może pomóc? Zerknij na te 4 narzędzia, które usprawnią twoją pracę. Są sprawdzone, polecane i efektywne.

Topowe narzędzia dla freelancerów – Niezbędnik freelancera

Propozycje, które przygotowaliśmy, sprawdzą się zarówno wśród copywriterów, jak i fotografów czy grafików.

Dzięki nim oddasz swoją pracę w terminie, będziesz wiedzieć jakie wynagrodzenie powinieneś za nią dostać, a zleceniodawca nie zapomni o wpłacie.

SLACK

Jego podstawową funkcją jest sprawna komunikacja. Aplikacja zapewnia płynny przepływ informacji pomiędzy zleceniodawcą a tobą lub pozostałymi członkami zespołu pracującego nad dziełem. Co dokładnie potrafi Slack? Podobnie jak popularna Asana czy równie chętnie wybierane Trello – pełni jeszcze kilka przydatnych ról. Pozwala na tworzenie przestrzeni poświęconych konkretnym zagadnieniom. Możesz dodawać załączniki, oznaczać dane tematy jako ważne, by wyświetlały się w pierwszej kolejności. Slack to taki wirtualny kalendarz, do którego masz wgląd na każdym urządzeniu mobilnym!

TOGGL

Odwieczny problem freelancera – jak się rozliczać? Godzinowo czy za skończone dzieło?
A jeśli godzinowo, to w jaki sposób udowodnić, że na pracę poświęciło się daną ilość czasu? Z pomocą przychodzi kolejne narzędzie dla freelancerów – Toggl. Pozwoli ci na zapisywanie i monitorowanie czasu, jaki poświęcasz na pracę. Do Toggla możesz zaprosić swojego zleceniodawcę, by wiedział, że rzetelnie podchodzisz do sprawy. Kolejny plus to cena aplikacji, a w zasadzie jej… brak. Jest całkowicie darmowa! Fani minimalistycznych rozwiązań powinni polubić też Timeneye – ma nowoczesny design i pomaga w pracy całego zespołu.

USEME.COM

Zleceniodawca nalega na fakturę, a ty nie masz działalności gospodarczej? Żaden problem. Useme.com wystawi za ciebie fakturę, a ty zostaniesz zatrudniony na umowę o dzieło. Wszystko legalnie i wygodnie. Pieniądze za wykonane zadanie wpłyną na twoje konto bankowe po zaakceptowaniu pracy przez zleceniodawcę. Na stronę warto też zaglądać w poszukiwaniu nowych zleceń. Są różnorodne i codziennie dochodzą aktualne.
Program Mint - Niezbędnik freelancera

MINT


Jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób kontrolować swoje finanse, polecamy kolejne narzędzie dla freelancerów – Mint. Pozwoli zaplanować comiesięczne wydatki tak, aby czas „od pierwszego do pierwszego” był spędzony bez stresu 🙂
Co twoim zdaniem warto dodać do tej listy? Podpowiedz, jakie narzędzie jest przydatne w twojej pracy. Wydłużmy to freelancerskie zestawienie razem i pomóżmy innym! 🙂

Udostępnij artykuł:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *